• Informacje na temat:

  nowe drogi w polsce

Artykuły na temat: nowe drogi w polsce
 • Jak jest z bezpieczeństwem na polskich drogach, wiemy! Receptą na poprawę sytuacji mają być nowe przepisy w kodeksie drogowym oraz karnym. Oto najważniejsze.

 • Różne drogi do innowacji

  Innowacje nie są proste. To długi i skomplikowany proces. Jeśli chcemy być blisko innowacji, niezbędna jest współpraca ze start-upami, centrami R&D, wojskiem, funduszami VC, akceleratorami i uczelniami. Dopiero współdziałanie wszystkich tych elementów tworzy ekosystem, który wspiera innowacje i nowe technologie.

 • Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  ...-Demokratycznej (KRLD) pracującym w Polsce - dodaje biuro rzecznika prasowego MSZ. Jak słyszymy w Głównym Inspektoracie Pracy (GIP), wycofywanie zezwoleń na pobyt czasowy to kolejny etap dłuższego procesu. Już od początku 2016 r. polskie placówki dyplomatyczno-konsularne wstrzymały wydawanie wiz pozwalających obywatelom Korei Północnej na pracę. Z kolei od sierpnia 2017 r. nie są wydane nowe zezwolenia...

 • Grupa Multimedia Polska ogłosiła strategię rozwoju, której celem jest przekształcenie z operatora telekomunikacyjnego w ogólnopolskiego dostawcę zintegrowanych usług dla domu i firm. W ramach nowej strategii spółka rozpoczyna sprzedaż gazu - to kolejny produkt po internecie LTE, telefonii komórkowej, ubezpieczeniach i energii elektrycznej, który umożliwi rozszerzanie sprzedaży poza własną sieć

 • 1200 nowych miejsc pracy we wschodniej Polsce

  ...komunikacyjnych drogi ekspresowej S17.  Wartość zadeklarowanych tu inwestycji to ponad 925 mln zł, co ma przynieść łącznie utworzenie ponad 1,2 tys. miejsc pracy.   Wartość dotychczas zrealizowanych...

 • Kulczyk z nowym pomysłem na biznes

  Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments, stawia na startupy i nowe technologie. Chce zainwestować nawet 60 mln dol. w obiecujące projekty. W rozmowie z Interią tłumaczy jak ma to wyglądać w praktyce i dlaczego inwestycje w newtech'y są ważne w perspektywie rozwoju tak całej gospodarki, jak i własnej firmy.

 • ...przecież wszyscy wyrzucamy śmieci), jakie unijne regulacje zaczynają obowiązywać także w Polsce, albo co zrobić, by uniknąć niektórych opłat, które do tej pory były obowiązkowe (np. opłaty legalizacyjnej za(...) pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Nowe przepisy zwiększą m.in. uprawnienia ojców. Do zasiłku macierzyńskiego uprawniony ma być ojciec dziecka (lub członek...

 • Nowe monety kolekcjonerskie: "Odkryj Polskę - Centralny Okręg Przemysłowy" i "100-lecie powstania Komitetu Narodowego Polskiego"

  15 listopada 2017 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę z serii "Odkryj Polskę" - Centralny Okręg Przemysłowy o nominale 5 zł oraz srebrną monetę o nominale 10 zł "100-lecie powstania Komitetu Narodowego Polskiego".

 • Eksperci: Nie będzie exodusu pracowników ukraińskich z Polski

  ...​Nowe przepisy niemieckie o imigracji wykwalifikowanej siły roboczej jedynie uchylają drzwi na niemiecki rynek pracy, nie powinny doprowadzić do exodusu pracowników ukraińskich z Polski - uważają eksperci.

 • Polska rozpoczyna prace nad strategią rozwoju sztucznej inteligencji. W ten sposób ma szansę znaleźć się w gronie najbardziej zaawansowanych technologicznie państw.