• Informacje na temat:

  nowe fundusze inwestycyjne

Artykuły na temat: nowe fundusze inwestycyjne
 • Co kwartał Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) sprawdza wyniki OFE. Z jej najnowszego raportu wynika, że w II kwartale 2013 r. fundusze osiągnęły stopę zwrotu(...) podpisywaniu umowy wypełnia się formularz rezygnacji i dalszymi formalnościami zajmuje się nowe OFE. W ciągu pierwszych dwóch lat członkostwa w OFE nie opłaca się przenosić, bo trzeba za to zapłacić...

 • Wyniki funduszy inwestycyjnych - wrzesień 2014

  Wrześniowa koniunktura na polskim rynku akcji i rynku długu wspomogła wyniki funduszy inwestycyjnych.

 • Rząd oszczędzi na Funduszu Pracy?

  ...wynagrodzeń zakładów pracy gospodarki tzw. planowej. Powrót do pierwotnej idei i zasad funkcjonowania nastąpił dopiero ze zmianami 1989 r. Dzisiejsze realia gospodarowania Funduszu Pracy tworzone są(...) niektóre zasiłki rodzinne, ale przede wszystkim - rolnicy podlegających ubezpieczeniu społecznemu w systemie KRUS. Strukturalna niespójność Z faktu dysponowania Funduszem przez ministra pracy...

 • Nowe zadania dla funduszy emerytalnych

  Otwarte Fundusze Emerytalne, których aktywa wynoszą 143,5 mld zł, nie zostaną zlikwidowane - powiedział Interii wysoki przedstawiciel rządu. W planie wicepremiera Mateusza Morawieckiego przewiduje się dla nich nową rolę jako wehikułów, które miałyby realizować całkowicie inną polityką inwestycyjną, bardziej dostosowaną do rządowych priorytetów, a równocześnie gromadziłyby oszczędności.

 • Nowe miejsca pracy w Polsce: Mamy szansę być wielką doliną usług biznesowych

  W Polsce może powstać nawet 100 tysięcy nowych miejsc pracy, gdyż coraz więcej firm jest zainteresowanych przenoszeniem procesów biznesowych nad Wisłę. Szczególnie duży ruch widać w branży usług finansowych - wzrost w tym segmencie jest najwyższy od kilku lat.

 • Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

  W czasach gdy depozyty bankowe są nisko oprocentowane, a w większości nawet nie chronią przed inflacją, poszukujemy korzystniejszych form lokowania oszczędności. Jedną z możliwości są fundusze inwestycyjne. To może być dobry wybór, ale pod kilkoma warunkami.

 • Od ubiegłego roku jesteśmy lepiej chronieni w razie sporów z instytucjami finansowymi: bankami (także spółdzielczymi), SKOK-ami, firma- mi pożyczkowymi, ubezpieczycielami, towarzystwami emerytalnymi, funduszami inwestycyjnymi.

 • TFI: Ostra zmiana na rynku funduszy inwestycyjnych

  Wartość środków powierzonych krajowym funduszom inwestycyjnym wzrosła we wrześniu o +1,9%, dzięki czemu zbliżyła się do poziomu 210 mld zł. W sumie od początku roku aktywa netto funduszy wzrosły już o +11%.

 • Irlandia chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia w 2018 roku

  - Irlandia w 2018 r. chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia. Tworzeniu nowych miejsc pracy w tym kraju mają sprzyjać m.in. zachęty podatkowe, a także specjalny fundusz inwestycyjny dla małych i średnich firm - mówi ambasador Irlandii w Polsce Gerard Keown.

 • Nowe fundusze będą musiały kupować tylko obligacje?

  Nowe fundusze powstałe na bazie OFE będą musiały część pieniędzy inwestować w obligacje - pisze Gazeta Wyborcza. Tymczasem Polska na wczorajszym przetargu sprzedała nowe obligacje 30-letnie, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów.