• Informacje na temat:

  nowe inwestycje

Artykuły na temat: nowe inwestycje
 • Dolnośląskie: Dzięki inwestycjom w WSSE powstanie 1400 nowych miejsc pracy

  ...strefy ekonomiczne wydały w 2018 roku blisko 350 zezwoleń i decyzji o wsparciu. Łącznie przedsiębiorcy zadeklarowali w nich przeznaczyć ponad 14,5 mld zł na inwestycje. "Aż 30 proc. tej kwoty wygenerować mają projekty objęte pomocą wałbrzyskiej strefy. WSSE wsparła 48 inwestycji, z czego 11 decyzji wydanych zostało w oparciu o nowe zasady przyznawania pomocy publicznej" - powiedział rzecznik...

 • Za dalszym rozwojem kolei bezpiecznej, wygodnej i szybkiej, a po 2020 roku Kolei Dużych Prędkości, opowiadał się podczas EKG w Katowicach Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility Siemens. Dyrektor Celiński uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)".

 • Co najmniej 400 osób znajdzie zatrudnienie w nowej inwestycji ID Logistics w Mszczonowie

  ...w Piotrkowie Trybunalskim dla Sogefi i Jysk. Nowe inwestycje wiązały się z 15-proc. wzrostem zatrudnienia. Przychód ze sprzedaży sięgnął 122 mln zł. W nowej strategii na lata 2015-2017 spółka postawiła sobie...

 • Ponad 300 nowych miejsc pracy i inwestycje za ponad 312 mln zł mają być efektem 14 nowych zezwoleń na działalność w Łódzkiej SSE, które zostały wręczone w środę w Łodzi.

 • Nawet 16 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom zagranicznym

  W ciągu ostatniego ćwierćwiecza co roku do Polski napływało średnio 26 mld zł kapitału rocznie. Według szacunków, tylko w zeszłym roku napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich do naszego kraju przekroczył 50 mld zł.

 • Najpierw długa cisza po wymianie prezesa. Potem zmiana statutu i rady nadzorczej. Od kilku tygodni Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisują kolejne umowy. Ale to już nie jest ten sam PIR.

 • Około 2,2 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom na Pomorzu

  ...​Do utworzenia około 2,2 tys. miejsc pracy w województwie pomorskim mają przyczynić się zagraniczne firmy, które w tym roku zdecydowały się na inwestycje w regionie - podała wspierająca inwestorów, Invest In Pomerania. Wśród inwestorów są m.in. Swarovski, Ricoh.

 • Pięć niecodziennych sposobów na inwestycję

  Komiksy, zabawki, monety, trunki czy zabytkowe auta - sposobów na alternatywne inwestycje jest cała masa. Moda na nie potrafi jednak przemijać, a obietnica dwu-, trzycyfrowych zysków może zostać przekuta w stratę - ostrzega Open Finance.

 • PAIiIZ prognozuje wzrost wartości inwestycji zagranicznych w 2014 r.

  ...chodzi o wartość i ok. 5 proc. gdy chodzi o nowe miejsca pracy - powiedział w środę PAP prezes PAIiIZ Sławomir Majman w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W ub. roku PAIiIZ zakończyła 53 projekty o łącznej wartości 902,5 mln euro. Przedsiębiorcy obsługiwani przez Agencję zadeklarowali powstanie prawie 19 tys. miejsc pracy. Dominowały inwestycje w outsourcingowe centra...

 • Nowe inwestycje w II kw. 2016 r. poniżej wieloletniej średniej?

  Zgodnie z danymi GUS, w I kw. br. inwestycje przedsiębiorstw w Polsce spadły o 1,8 proc. Kolejne miesiące prawdopodobnie nie będą lepsze, bo w badaniu ankietowym NBP nowe projekty inwestycyjne w II kw. 2016 r. zapowiedziało tylko 22,1 proc. polskich firm.