• Informacje na temat:

  nowe inwestycje bemowo

Artykuły na temat: nowe inwestycje bemowo
 • Grupa ROBYG zawarła umowę zobowiązującą w sprawie zakupu nieruchomości o powierzchni 4,6 ha w Gdańsku Śródmieście. Wartość transakcji wynosi 10 mln euro. Spółka szacuje, że projekt daje możliwość wybudowania powierzchni mieszkaniowej, komercyjnej i usługowej o łącznej powierzchni użytkowej ok. 54.000 m2.

 • Deweloperzy o zmianach związanych z obrotem gruntami rolnymi

  Czy proponowane zmiany w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego ułatwią firmom zakup ziemi pod inwestycje mieszkaniowe? Jak przygotowywaną nowelizację przepisów o obrocie gruntami rolnymi oceniają deweloperzy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl.

 • Grupa ROBYG w pierwszym półroczu 2018 - zgodnie z przyjętym harmonogramem przekazań lokali właścicielom - odnotowała przychody w wysokości 420,14 mln zł - co oznacza wzrost o 95,8% rok do roku. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 35,11 mln zł, czyli o 23,5% więcej wobec H1 2017.

 • Atal w 2014 roku sprzedał 1093 mieszkania, najlepszy wynik został odnotowany w Krakowie, gdzie nabywców znalazło 456 lokali.

 • Grupa ROBYG zawarła przedwstępną warunkową umowę na zakup nieruchomości w warszawskiej dzielnicy Włochy - wartość transakcji to 31,5 mln zł. Według szacunków spółki nowo nabyty teren pozwoli na wybudowanie około 600 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ok. 32.000 m2. To już druga zakupiona nieruchomość w tej dzielnicy - wartość obu transakcji wyniosła 42 mln zł.

 • Spadające lokaty bankowe - czy istnieje alternatywa?

  Ostatnia decyzja RPP nieco zaskoczyła obserwatorów sytuacji makroekonomicznej. Chociaż większość ekspertów oczekiwała obniżki stóp procentowych, to najczęściej wskazywano na niewielką obniżkę (25 pb.) Tymczasem RPP dokonując głębszego cięcia postanowiła za jednym zamachem zamknąć spekulacje co do dalszych obniżek w kolejnych miesiącach 2015 r. Jak decyzja ta przełoży się na portfele Polaków?

 • Koniec "republiki deweloperów"! Niechęć do firm deweloperskich łączy kandydatów w wyborach samorządowych

  Im bliżej wyborów samorządowych, tym bardziej obiektem ataków ze strony polityków stają się firmy budujące biurowce i mieszkania. I nic dziwnego, bo same dostarczają powodów do krytyki.

 • Jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?

  Zakup mieszkań na wynajem stał się w ostatnich latach bardzo popularną formą lokaty kapitału. Z jednej strony jest to lokata dość bezpieczna (ceny mieszkań zmieniają się wolniej, niż ceny akcji, walut, złota czy udziałów w funduszach inwestycyjnych). Z drugiej strony w długim okresie (ponad 10 lat) daje zwykle większe zwroty niż obligacje bankowe czy lokata. Pojawia się jednak podstawowy problem - jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?

 • MdM: Będzie dużo więcej mieszkań z dopłatami w Warszawie

  O ponad 7 proc., do 6583,14 zł, wzrośnie od 1 października br. w Warszawie limit cenowy kwalifikujący mieszkania do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. To oznacza spory wzrost dostępności dopłat. Poza dzielnicami leżącymi wzdłuż linii metra, znalezienie mieszkania w MdM w stolicy nie powinno już sprawiać większego problemu.