• Informacje na temat:

  nowe mieszkania

Artykuły na temat: nowe mieszkania
 • ...: Nie muszą się obawiać utraty mieszkania. Nowe przepisy będą dotyczyć tylko tych umów najmu, które zostaną zawarte po wejściu w życie zmienionej ustawy. Koniec z dziedziczeniem? Czy bliska osoba(...) wprowadzić też dodatkowe kryteria. Gdy w dużym lokalu mieszka jedna osoba Czy nowe przepisy przewidują jakieś zmiany dla osób, które zajmują mieszkania komunalne o dużej powierzchni? M. Nagórek...

 • Nowe budownictwo wygrywa z wielką płytą

  Przed zakupem mieszkania stajemy przed wieloma wyborami. Pierwszym z nich jest wybór pomiędzy ofertami mieszkań nowych oraz tych pochodzących z rynku wtórnego. W ostatnich dekadach zanotowano spadek popularności mieszkań w starych blokach. Wiąże się to zapewne z wieloma korzyściami płynącymi z zakupu mieszkań od deweloperów. Poniżej zaprezentujemy podstawowe wady i zalety obu tych rozwiązań.

 • Kupiliśmy nowe mieszkanie, stare zamierzamy z mężem wynajmować. Jak się rozliczać z najmu? – pyta Anna z Nowego Sącza.

 • Kupujemy najwięcej nowych mieszkań w Europie

  Polski rynek nieruchomości nie jest modelowym rynkiem dla całej Europy. Podczas gdy w bogatych krajach UE dominuje handel mieszkaniami z drugiej ręki, w Polsce wciąż króluje oferta deweloperów sprzedających nowe mieszkania.

 • W Polsce co trzecia rodzina nie ma własnego mieszkania. To znaczy że musi je wynajmować albo mieszkać kątem u rodziny, co zdarza się najczęściej. Czy nowy projekt „Mieszkanie+” może coś w tej sprawie zmienić? Czas pokaże... W każdym razie ma być wdrażany w życie już w pierwszym półroczu 2017 roku.

 • "Nowe" stare mieszkania w kamienicach

  Myśląc o zakupie mieszkania w ścisłym centrum miasta lub w najstarszych jego dzielnicach, trzeba liczyć się z tym, że jedyny wybór to kamienica lub nowoczesny apartamentowiec. Stare kamienice często odstraszają nabywców mieszkań swoim wyglądem. Jednak czy zawsze mieszkanie w takim miejscu musi się wiązać z zaniedbaną klatką schodową, ciągłymi remontami i wszechobecnym brudem? Niekoniecznie.

 • ...dużo większą liczbę wniosków kredytowych złożonych w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Teraz na nowe limity (od 1 lipca) czekają mieszkańcy Pomorza. To jedyne województwo, w którym są one zmieniane na początku I i III kwartału. W pozostałych województwach ma to miejsce na początku II i IV kwartału. W każdym województwie obowiązują trzy limity cenowe: najwyższy dla miasta będącego siedzibą wojewody...

 • Polacy wydali na nowe mieszkania najwięcej gotówki w historii

  14,2 mld złotych - taką astronomiczną kwotę wydali Polacy na zakup nowych mieszkań w zaledwie siedmiu miastach - wynika z najnowszych szacunków NBP podsumowujących 2016 rok. Jest to najwyższy wynik w historii.

 • Założenia rządowego programu mieszkanie plus

  ...mieszkania. Jaka ma być różnica w cenie najmu mieszkania z programu a kosztem wynajmu na wolnym rynku? ● Wynajem ma być dużo tańszy niż obowiązujące stawki rynkowe. Czynsz za nowe mieszkania ma wynosić(...) Mieszkaniowy, którego najważniejszym elementem jest Mieszkanie Plus. Ma to być przede wszystkim wsparcie dla osób, których nie stać na wynajęcie lub zakup mieszkania na zasadach rynkowych, a jednocześnie...

 • Nowe mieszkania wciąż się kurczą?

  Informacje napływające z rynku pierwotnego wskazują, że średnia powierzchnia mieszkań i domów oddawanych przez deweloperów maleje już od 2008 r. Ten trend jest widoczny w skali całego kraju. Dzięki danym portalu RynekPierwotny.pl można sprawdzić, czy lokale oferowane na terenie pięciu największych miast wciąż się kurczą. Odpowiedź na to pytanie jest interesująca i niejednoznaczna.