• Informacje na temat:

  nowe prawo konsumenta

Artykuły na temat: nowe prawo konsumenta
 • ...zepsuty telewizor czy laptop był dostarczony w oryginalnym opakowaniu. Tak więc Apple ma prawo ustalić, że daje tylko rok bezpłatnej gwarancji na swoje produkty. Nie łamie przy tym unijnych przepisów(...). Reklamacje na podstawie rękojmi możemy złożyć, jeżeli kupiona rzecz jest wadliwa, np. telefon przerywa połączenia lub po pewnym czasie popsuje się. W takiej sytuacji mamy prawo do: wymiany towaru na...

 • Nowe prawo konsumenta: Zwiększa się odpowiedzialność dewelopera

  Dzisiaj weszła w życie ustawa o prawach konsumenta, która rozszerza obowiązek informacyjny sprzedawców, w tym deweloperów oraz zwiększa zakres ich odpowiedzialności względem konsumentów.

 • ...1. Zmieniają się zasady dotyczące sprzedaży przez internet i w sklepach tradycyjnych. Są znacznie korzystniejsze dla kupujących. Nowe przepisy wchodzą w życie(...) że sprzedawca niezwłocznie wymieni towar na nowy lub natychmiast usunie wadę – może jednak to zrobić tylko raz!). 5. Z 6 do 12 miesięcy wydłuża się korzystny dla konsumenta okres, w którym przyjmuje...

 • Umowa przez SMS? Nowa ustawa o prawach konsumenta wiele w tym zakresie zmienia

  Ustawa o prawach konsumenta znacząco zmienia dotychczasowe zasady zawierania umów. Jak wygląda pod względem prawnym zawieranie umowy przez SMS w oparciu o nowe wytyczne ustawodawcy?

 • Od 10 stycznia uproszczona zostaje procedura walki o nasze prawa, gdy sklep lub firma odrzuci reklamację. Pozwolą nam na to nowe przepisy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów.

 • Polski ustawodawca, w ślad za prawem unijnym, zdaje się postrzegać konsumentów jako osoby mocno nieporadne. Potwierdza to w dużej mierze ustawa o prawach konsumenta, która weszła w życie w dniu 25 grudnia 2014 roku i stanowi implementację dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE, z dnia 25 października 2011 roku, w sprawie praw konsumentów.

 • Dokładnie od 11 marca 2016 r. zacznie obowiązywać nowe prawo regulujące działalność firm pożyczkowych. Co się zmieni? Tzw. chwilówki(...) – do 275 zł. Nieterminowe spłaty – już nie tak kosztowne Tak jest teraz ■Firmy pożyczkowe nieź le zarabiają na... nieterminowych klientach. Pobierają wysokie opłaty za monity, upomnienia, SMS...

 • Pod koniec minionego roku weszła w życie ustawa o prawach konsumenta. Czy oznacza to dla nas rewolucję? Nie do końca. Stare prawo zostaje jeszcze przez jakiś czas z nami. Nowe przepisy będziemy stosować dopiero do umów zawieranych od 25 grudnia, dlatego zwroty lub reklamacje grudniowych zakupów będziemy robić jeszcze w ramach wcześniej obowiązującego prawa.

 • Już ponad siedem miesięcy (od 25 grudnia 2014 r.) obowiązuje nowe prawo konsumenckie, ale firmy – zwłaszcza małe – nie przestrzegają nowych przepisów....

 • Prawo konsumenckie: Przez telefon można porozmawiać. Interesu zrobić się nie da

  Wypowiedziane przez klienta do słuchawki słowo "tak" nie wystarcza do zawarcia, a nawet przedłużenia umowy. Nabywca musi swoją zgodę jeszcze potwierdzić mailowo lub na piśmie.