• Informacje na temat:

  nowe rozporządzenie vat 2014

Artykuły na temat: nowe rozporządzenie vat 2014
 • VAT od wielkanocnych prezentów dla pracowników

  O ile w przypadku wręczenia pracownikowi na Wielkanoc czekoladowego zająca przedsiębiorca może uniknąć konieczności zapłaty VAT-u, o tyle zapłaci go na pewno, jeśli zdecyduje się dać np. vouchery do teatru. W ogóle natomiast nie opłaca się obdarowywać pracowników perfumami, bo obecnie wiąże się to z zakupem... kasy fiskalnej.

 • Kasa fiskalna przy wejściu na dyskotekę. Nowe podmioty będą objęte obowiązkiem wystawiania paragonów

  Od 1 kwietnia 2018 r. wszystkie firmy, które sprzedają bilety do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki i do sal tanecznych, będą obowiązkowo wystawiać paragony. I to bez względu na osiągnięty obrót.

 • Więcej kas fiskalnych od nowego roku

  Resort finansów planuje zabrać zwolnienie od rejestrowania transakcji na kasie fiskalnej m.in. lekarzom czy prawnikom. Za to limit 20 000 zł, poniżej którego nie trzeba sprzedaży rejestrować na kasie, nie będzie obejmował już sprzedaży nieruchomości czy środka trwałego. Obecnie jedna taka transakcja wystarczy, aby pozbawić przedsiębiorcę prawa do zwolnienia.

 • Raport bieżący nr 53/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Działając na podstawie § 5 ust. 1 pkt...

 • Dobra wiadomość dla barów mlecznych

  Od 1 kwietnia do przyrządzenia dotowanych przez państwo potraw bary mleczne będą mogły wykorzystać ponad dziewięćdziesiąt surowców, w tym m.in. imbir, lubczyk, majeranek, nasiona kolendry czy cynamon - przewiduje projekt rozporządzenia MF w tej sprawie.

 • Ulga na kasę fiskalną. Zawieszenie firmy może bardziej zaszkodzić niż pomóc

  Trudno o bardziej restrykcyjne przepisy niż te o uldze na zakup kasy rejestrującej. Z jednej strony niełatwo ją uzyskać, bo np. odliczenie nie przysługuje na urządzenia dokupowane w trakcie prowadzenia działalności. Z drugiej strony bardzo łatwo ją utracić. Wystarczy, że kasa nie jest używana w firmie przez 3 lata, o czym fiskus dowiaduje się z protokołu odczytu zawartości pamięci fiskalnej.

 • Dzięki kasom fiskalnym w warsztatach i u fryzjerów budżet w tym roku zarobi 35 mln zł

  Zainstalowanie kasy fiskalnej zwiększa obroty firmy? Taki wniosek płynie z opublikowanej przez resort finansów oceny skutków wejścia w życie rozporządzenia, które nakazało kilku grupom przedsiębiorców używać kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotów. W efekcie odnotowany przez MF wzrost obrotów w tych grupach podatników wyniósł ok. 31 proc.

 • Raport bieżący nr 28/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego...

 • Raport bieżący nr 29/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego...