• Informacje na temat:

  nowe złoża ropy naftowej

Artykuły na temat: nowe złoża ropy naftowej
 • Wybierasz się tam do pracy? Uważaj - wzrosło bezrobocie!

  ...najważniejsze. Kanada jest jednym z kilku wysoko rozwiniętych państw, które są eksporterami energii (netto). Posiada ogromne złoża gazu na wschodnim wybrzeżu oraz duże złoża gazu i ropy skoncentrowane(...) wielkości rezerw ropy. W Quebecu, Kolumbii Brytyjskiej, Nowej Fundlandii i Labradorze, Ontario i Manitobie energia elektryczna, która jest tania, obfita i stosunkowo przyjazna środowisku, pochodzi...

 • PGNiG Upstream International (PGNiG UI), spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, będąca partnerem na koncesji produkcyjnej Gina Krog, zakończyła wiercenie otworu poszukiwawczego zlokalizowanego na szelfie norweskim.

 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  ...biznesowo jest inwestowanie w złoża w kraju, będziemy koncentrować się na kraju". PGNiG podtrzymał cele strategiczne dotyczące zwiększenia własnego wydobycia gazu ziemnego do 6,2 mld m sześc. i ropy do(...) z realizacją nowej krótkoterminowej strategii na lata 2012-2014, PGNiG połączy się z PGNiG Energia. PGNiG Energia jest spółką w 100 proc. zależną od PGNiG. Koncern ogłosił także "Krótkoterminową strategią...

 • Prezes Grupy Lotos liczy na złoże B8

  Wydobycie ropy ze złoża B8 na Morzu Bałtyckim to opłacalny projekt; pełna produkcja zostanie uruchomiona w przyszłym roku - mówi PAP prezes Grupy Lotos S.A. Paweł Olechnowicz.

 • Czy odkrycie nowych złóż ropy doprowadzi do obniżki cen?

  Wydobycie ropy naftowej rośnie w USA, a Bahrajn poinformował o odkryciu bardzo dużych nowych złóż. Jednak dominują prognozy, że ceny ropy będą rosnąć, choć dynamika nie będzie duża.

 • Z otworów w powiatach dębickim i ropczycko-sędziszowskim na Podkarpaciu uzyskano przemysłowe przypływy gazu ziemnego. Spółka planuje dalszą intensyfikację prac poszukiwawczych na południu kraju.

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje na 0,5 do 1 mld metrów sześciennych zasoby odkrytego właśnie złoża gazu w Zachodniopomorskiem (w miejscowości Siemidarżno w powiecie gryfickim). Spółka liczy, że prawdopodobny roczny przypływ z tego odwiertu wyniesie około 25 mln m sześciennych.

 • Dlaczego eksporterzy ropy naftowej stoją nad przepaścią?

  Henning Vöpel uważa, że gospodarka światowa znalazła się u progu nowego ładu, w którym ropa odgrywa mniej istotną rolę. W tej sytuacji eksporterzy ropy naftowej, tacy jak Rosja czy Wenezuela, zaczynają tracić wpływy.

 • Wiele hałasu o ropę z Bahrajnu

  W weekend świat obiegła wiadomość, że Bahrajn odkrył największe w historii kraju złoża ropy naftowej. Pojawiła się nadzieja, że będzie to kolejny etap globalnej rewolucji cenowej tego surowca. Niestety, rzeczywistość może być zdecydowanie mniej optymistyczna i kierowcy na stacjach nie poczują żadnej ulgi - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Spółka PGNiG odkryła złoże ropy naftowej i gazu ziemnego

  Jak podała spółka zależna PGNiG Upstream International, zakończyła ona wiercenie otworu poszukiwawczego na szelfie norweskim, na koncesji Gina Krog. Zdaniem ekspertów, wyniki uzyskane ze wstępnych analiz wskazują na możliwość wydobycia.