• Informacje na temat:

  nowe złoża ropy naftowej

Artykuły na temat: nowe złoża ropy naftowej
 • Wybierasz się tam do pracy? Uważaj - wzrosło bezrobocie!

  ...najważniejsze. Kanada jest jednym z kilku wysoko rozwiniętych państw, które są eksporterami energii (netto). Posiada ogromne złoża gazu na wschodnim wybrzeżu oraz duże złoża gazu i ropy skoncentrowane(...) wielkości rezerw ropy. W Quebecu, Kolumbii Brytyjskiej, Nowej Fundlandii i Labradorze, Ontario i Manitobie energia elektryczna, która jest tania, obfita i stosunkowo przyjazna środowisku, pochodzi...

 • PGNiG Upstream International (PGNiG UI), spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, będąca partnerem na koncesji produkcyjnej Gina Krog, zakończyła wiercenie otworu poszukiwawczego zlokalizowanego na szelfie norweskim.

 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  ...biznesowo jest inwestowanie w złoża w kraju, będziemy koncentrować się na kraju". PGNiG podtrzymał cele strategiczne dotyczące zwiększenia własnego wydobycia gazu ziemnego do 6,2 mld m sześc. i ropy do(...) z realizacją nowej krótkoterminowej strategii na lata 2012-2014, PGNiG połączy się z PGNiG Energia. PGNiG Energia jest spółką w 100 proc. zależną od PGNiG. Koncern ogłosił także "Krótkoterminową strategią...

 • Prezes Grupy Lotos liczy na złoże B8

  Wydobycie ropy ze złoża B8 na Morzu Bałtyckim to opłacalny projekt; pełna produkcja zostanie uruchomiona w przyszłym roku - mówi PAP prezes Grupy Lotos S.A. Paweł Olechnowicz.

 • Czy odkrycie nowych złóż ropy doprowadzi do obniżki cen?

  Wydobycie ropy naftowej rośnie w USA, a Bahrajn poinformował o odkryciu bardzo dużych nowych złóż. Jednak dominują prognozy, że ceny ropy będą rosnąć, choć dynamika nie będzie duża.

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje na 0,5 do 1 mld metrów sześciennych zasoby odkrytego właśnie złoża gazu w Zachodniopomorskiem (w miejscowości Siemidarżno w powiecie gryfickim). Spółka liczy, że prawdopodobny roczny przypływ z tego odwiertu wyniesie około 25 mln m sześciennych.

 • Z otworów w powiatach dębickim i ropczycko-sędziszowskim na Podkarpaciu uzyskano przemysłowe przypływy gazu ziemnego. Spółka planuje dalszą intensyfikację prac poszukiwawczych na południu kraju.

 • Dlaczego eksporterzy ropy naftowej stoją nad przepaścią?

  Henning Vöpel uważa, że gospodarka światowa znalazła się u progu nowego ładu, w którym ropa odgrywa mniej istotną rolę. W tej sytuacji eksporterzy ropy naftowej, tacy jak Rosja czy Wenezuela, zaczynają tracić wpływy.

 • Geofizyka Toruń SA z Grupy Kapitałowej PGNiG jako pierwsza w Europie wdrożyła nowe technologie pozyskiwania danych sejsmicznych w poszukiwaniu złóż węglowodorów. Zamiast dotychczas stosowanych kablowych sieci geofonów - wykorzystuje ultralekkie bezprzewodowe czujniki nodalne. Małe gabaryty i waga czujników pozwalają prowadzić badania w harmonii ze środowiskiem naturalnym i otoczeniem społecznym.

 • Wiele hałasu o ropę z Bahrajnu

  W weekend świat obiegła wiadomość, że Bahrajn odkrył największe w historii kraju złoża ropy naftowej. Pojawiła się nadzieja, że będzie to kolejny etap globalnej rewolucji cenowej tego surowca. Niestety, rzeczywistość może być zdecydowanie mniej optymistyczna i kierowcy na stacjach nie poczują żadnej ulgi - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.