• Informacje na temat:

  nowelizacja karty nauczyciela

Artykuły na temat: nowelizacja karty nauczyciela
 • Prezydent podpisał nowelę Karty nauczyciela m.in. dotyczącą godzin karcianych

  ...​Prezydent Duda podpisał w środę nowelizację Karty nauczyciela, która zakłada likwidację tzw. godzin karcianych i zawiera nowe regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, m.in. rozszerza na wszystkich wymóg niekaralności.

 • Zmiany PiS w szkołach: Nauczyciele stracą godziny karciane, ale dostaną czternastkę

  Samorządy domagają się zniesienia jednorazowego dodatku uzupełniającego, a resort edukacji proponuje im likwidacje godzin karcianych. Takie rozwiązanie zrujnuje budżety gmin.

 • Rząd przyjął projekt noweli Karty Nauczyciela dot. likwidacji godzin karcianych

  Likwidację tzw. godzin karcianych, zabezpieczenie środków na nagrody pieniężne dla profesorów oświaty i rozszerzenie przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej i wymogu niekaralności - zakłada projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela, który przyjął rząd.

 • ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  To rząd, a nie samorządy, powinien odpowiadać za wypłatę wynagrodzeń nauczycielom - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. ZNP przygotował projekt nowelizacji, zgodnie z którym środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i w przedszkolach pochodziłyby z dotacji celowej budżetu państwa.

 • Wynagrodzenia nauczycieli: Jak zreformować system?

  ...oczekiwaniami. I nie można tu mówić, że ostatnia nowelizacja Karty nauczyciela zabrała jakiekolwiek przywileje. To nie są radykalne zmiany, a jedynie o charakterze porządkującym. Weźmy na przykład urlop(...). Płaca zasadnicza stażysty wyniesie 2417, nauczyciela kontraktowego - 2487, mianowanego - 2824, dyplomowanego - 3317 zł. Brutto. Trzeba wysiąść z rządowej limuzyny, by zobaczyć ogłoszenia o pracę...

 • Rewolucja w emeryturach. Kto skorzysta na zmianach?

  Już od 1 października będzie można wcześniej przechodzić na emeryturę. Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat i 65 lat dla kobiet stanie się faktem, ale to nie jedyna korzystna zmiana wprowadzona nowymi przepisami. Dzięki tym regulacjom kobiety uzyskają minimalną emeryturę przy niższym stażu, a dorabiający emeryci wcześniej otrzymają wypłatę pełnego świadczenia.

 • Samorządy domagają się likwidacji Karty Nauczyciela

  ...jest szybka nowelizacja Karty Nauczyciela. W związku z podwyższeniem średnich wynagrodzeń nauczycieli i kwoty bazowej samorządy musiały do 23 kwietnia wydać nowe regulaminy wynagradzania. Wciąż są...

 • Koniec z wyborem między rentą a emeryturą: Można starać się tylko o jedno świadczenie

  Osoby z prawem do emerytury - i to zarówno do wcześniejszej, jak i tej w wieku powszechnym - nie mogą już starać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Pracodawcy jednak wciąż muszą płacić składkę rentową za takich seniorów na etacie.

 • Zalewska do nauczycieli: Nowy system oceny pracy bardziej przejrzysty i obiektywny

  ...ujednolicony i określony w przepisach Karty nauczyciela. Od 1 września 2018 roku pensum logopedów, psychologów, pedagogów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych będzie wynosiło nie więcej(...) jednostkami samorządu terytorialnego nauczycieli zatrudnia się na podstawie umowy o pracę, zgodnie z ustawą - kodeks pracy (art. 10a Karty nauczyciela, dodany ustawą o finansowaniu zadań oświatowych...

 • Kosztowne wyborcze obietnice

  Samorządy chcą przywrócenia zasady rekompensowania ubytków w ich budżetach. To ich reakcja na przedwyborcze pomysły czołowych partii. W zanadrzu mają też inne rozwiązania.