• Informacje na temat:

  nowoczesna polska armia

Artykuły na temat: nowoczesna polska armia
 • Roboty "idą" po naszą pracę. Polska wśród najbardziej zagrożonych państw

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Polska jest zagrożona w stosunkowo niewielkim stopniu. Nie jesteśmy bowiem innowacyjnym krajem i znajdujemy się daleko w tyle za światową technologiczną(...). Zdaniem autorów dokumentu Polska jest obok Węgier najbardziej zagrożonym automatyzacją pracy europejskim państwem. Ponad 36 proc. rynku zatrudnienia w tych krajach może zostać zastąpiona przez maszyny...

 • Szydło: Stawiamy na sprzęt dla armii produkowany w Polsce

  Stawiamy na to, by sprzęt dla polskiej armii produkowany był w Polsce; zapraszamy do Polski zagranicznych inwestorów, chcemy, by tu budowali nowoczesne firmy - mówiła w poniedziałek w zakładach PZL-Świdnik S.A. premier Beata Szydło.

 • Wzrost zatrudnienia w przemyśle lotniczym. Inżynierowie poszukiwani na Dolnym Śląsku

  Polski przemysł lotniczy utrzyma tendencję wzrostową w bieżącym roku. Sprzyjają temu globalny trend rozwoju branży, plany modernizacji polskiej armii, dotacje unijne w perspektywie na lata 2014-2020 oraz coraz sprawniejsze przyciąganie zagranicznych inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych.

 • Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ..., które można sobie wyobrazić na podstawie istniejących trendów. Za mało twardych danych A więc jak będą wyglądały świat i Polska w 2040 r.? Czytelnicy, którzy przekroczyli 50. rok życia, pamiętają(...) o koniecznych reformach, bez których Polska w 2040 r. zamiast być fajnym, prężnym krajem (może staruszków, ale za to mądrych i żwawych), będzie zaledwie obskuranckim zaściankiem, miejscem, z którego...

 • 13 mln zł brutto wart jest kontrakt na dostawę serwerów dla armii, który podpisało właśnie konsorcjum na czele z Qumakiem.

 • Szkoła, kuźnia niewolników

  Polska szkoła nie potrzebuje reform. Najlepiej w Europie kształci szczury, pragnące dać się zaprząc w korporacyjne uprzęże. Dlatego nie należy jej zmieniać, tylko zrównać z ziemią. A na zgliszczach zbudować nowy system, który zamiast szkolić niewolników, zaciekawi młodych światem.

 • Modernizacja wojska - do korekty, marsz!

  Pięć priorytetów; na tyle nas stać - uważa resort obrony. Nie ma pieniędzy na ambitne założenia planu modernizacji armii. Co przykrojone zamierzenia oznaczałyby dla polskiej branży obronnej?

 • Jak rekrutacja i rynek HR zmienią się w najbliższych 10 latach

  ...mogą też służyć do stworzenia "wycieczek" po wirtualnych biurach, pokazując kandydatom warunki, w jakich przyszłoby im pracować - dodaje specjalistka Talinkme.pl. Już na ten moment armia brytyjska...

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.