• Informacje na temat:

  nowy prezes kompanii węglowej

Artykuły na temat: nowy prezes kompanii węglowej
 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  ...- Nie potwierdziły się obawy, że pracownicy Kompanii Węglowej (KW) nie dostaną w terminie pensji. Władze borykającej się z trudną sytuacją finansową spółki zleciły wykonanie przelewów na ich konta - podał rzecznik spółki. Chodzi o 356 mln zł dla prawie 55 tys. pracowników.

 • Rozmowy w Kompanii Węglowej przełożone na inny termin

  Zaplanowane na środę rozmowy związkowców z Kompanii Węglowej z zarządem spółki, przy udziale ministra energii, zostały przełożone na inny termin - wynika z informacji spółki i związków. Oczekiwane przez stronę społeczną rozmowy mają dotyczyć przyszłości firmy i toczącego się sporu płacowego.

 • 3 tys. gorących etatów czeka

  Największe spółki węglowe zamierzają przyjąć w tym roku do pracy ponad 3 tys. nowych pracowników. Będzie to jednak mniej osób niż odejdzie w tym czasie m.in. na emerytury. Na koniec roku zatrudnienie zmniejszy się łącznie o blisko 3,5 tys. osób.

 • Krzysztof Sędzikowski nowym prezesem Kompanii Węglowej

  Rada nadzorcza Kompanii Węglowej (KW) powołała w piątek Krzysztofa Sędzikowskiego na nowego prezesa spółki - podały służby prasowe Kompanii. Od tygodnia Sędzikowski pełnił obowiązki prezesa KW jako oddelegowany członek jej rady nadzorczej.

 • Kosiniak-Kamysz: Emigracja zarobkowa Polaków to problem na dekady, nie lata

  ...jest sytuacja, która wymaga skupienia wszystkich wysiłków w tym obszarze na uratowaniu, na stworzeniu lepiej funkcjonującej Kompanii Węglowej i to jest główne zadanie w obszarze górnictwa. A ja mam(...)Konrad Piasecki: Gościem jest Władysław Kosiniak-Kamysz - pewny, że zostaje? Władysław Kosiniak-Kamysz : - Dziękuję za tę deklarację prezesa PSL, który oceniał pracę moją i ministra Sawickiego...

 • Wrzucimy 2 mld zł do Kompanii Węglowej i co dalej?

  - Nowa Kompania Węglowa będzie potrzebować jeszcze ok. 2 mld zł finansowania do końca pierwszego półrocza 2016 roku - poinformował prezes KW Krzysztof Sędzikowski.

 • Związkowcy zerwali rozmowy z Kompanią Węglową

  Rozmowy w Kompanii Węglowej zostały zerwane. Związkowy i zarząd mieli dziś ustalić, kiedy górnikom zostaną wypłacone 14-tki, czyli nagrody roczne. Po ponad 3 godzinach negocjacji związki z hukiem opuściły siedzibę spółki.

 • Kompania Węglowa potrzebuje 1,5 miliarda złotych

  Kompania Węglowa (KW) rozpoczęła rozmowy z inwestorami, zainteresowanymi zaangażowaniem się w Polską Grupę Górniczą (PGG), gdzie trafi 11 kopalń Kompanii. Docelową wartość niezbędnego dokapitalizowania spółka szacuje maksymalnie na 2,2 mld zł, z czego 1,5 mld zł mają wnieść inwestorzy.

 • Nowy prezes spróbuje reanimować trupa

  Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej (KW) delegowała podczas piątkowego posiedzenia w Katowicach jednego ze swoich członków - Krzysztofa Sędzikowskiego - do pełnienia obowiązków prezesa Kompanii Węglowej.

 • Towarzystwa Finansowego Silesia ratunkiem naszego górnictwa

  Minister skarbu, Andrzej Czerwiński, poinformował, że Rada Ministrów zdecydowała o wniesieniu "minimalnej" części akcji PGNiG, PZU i PGE do Towarzystwa Finansowego Silesia, w zamian za udziały w podwyższonym kapitale tej spółki. TF Silesia ma dzięki tym aktywom finansować Nową Kompanię Węglową