• Informacje na temat:

  numer karty kredytowej

Artykuły na temat: numer karty kredytowej
 • Pani Ala została okradziona. Straciła pieniądze i karty: bankomatową i kredytową. – Co teraz zrobić? – zapytała. – W razie utraty karty płatniczej (bankomatowej czy kredytowej) trzeba ją jak najszybciej zastrzec. Może to pani zrobić osobiście, udając się do swojego banku. Szybciej jednak można to załatwić przez internet lub telefonicznie. Numer telefonu centrum zastrzegania kart najlepiej mieć...

 • Nowe sposoby na walkę z cyberprzestępcami

  Mastercard wprowadził system wczesnego wykrywania oszustw (ang. Early Detection System). Nowa usługa udostępnia bankom i innym wydawcom kart płatniczych powiadomienia dotyczące zwiększonego ryzyka oszustw, których celem mogą być karty płatnicze i konta bankowe. Alerty bazują m.in. na informacjach o wyciekach danych lub incydentach dotyczących złamania systemów bezpieczeństwa sprawiających, że

 • Gdy płacisz za zakupy w internecie Niedawne przejęcie przez hakerów numerów 160 milionów kart płatniczych mogło wystraszyć tych, którzy...

 • Emeryci i renciści rzadziej będą wymieniać swoje legitymacje. To dlatego, że od lutego 2017 r. znikną z nich numery i symbole świadczenia. Zmiany zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Zginęła ci torebka, ukradziono ci portfel? Zacznij działać od razu. Unikniesz kłopotów, gdyby papiery i karty trafiły w niepowołane ręce.

 • Polacy coraz częściej spędzają zimowe ferie poza granicami kraju. Wyjazd do alpejskich stacji narciarskich to wyzwanie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na stoku. Zagrożone są także nasze pieniądze - warto się zastanowić, jak je chronić.

 • Karty zbliżeniowe - jak działają?

  Banki standardowo już wydają nam karty płatnicze lub kredytową, tzw. zbliżeniowe (nazywane też bezdotykowymi). Takie karty, oprócz standardowej funkcji, czyli wypłat z bankomatów i płatności potwierdzanych numerem PIN, oferują możliwość płacenia za drobne zakupy bez żadnej autoryzacji.

 • Cyberprzestępcy na danych zarabiają gigantyczne pieniądze

  Cyberprzestępczość to dziś świetnie prosperujący biznes. Intel Security w najnowszym raporcie zatytułowanym The Hidden Data Economy ujawnia sposoby działania tej nielegalnej gałęzi gospodarki i podaje, ile warte są konkretne rodzaje danych na czarnym rynku.

 • ...pomocy w nagłych wypadkach w UE i Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii. Ważny telefon! Jeśli masz pytania dotyczące tej karty, zadzwoń pod numer infolinii NFZ 800-392-976; 22 572 60 42, w godz(...) placówek na: www.msz.gov.pl Prawo jazdy – Na wyjazd do UE Od 19 stycznia 2013 r. w UE wydawane są takie same prawa jazdy – plastikowe karty. Dotychczasowe zachowują ważność maks. do 2033 r. – Koszt...

 • Polska traci ponad 11 mln zł rocznie z tytułu kradzieży kart kredytowych

  Ponad 1,8 miliarda dolarów - to kwota, jaką rocznie tracą mieszkańcy Europy wskutek wycieków danych z kart kredytowych. Choć w 2013 roku polskie firmy i gospodarstwa domowe straciły około 11 mln zł, to na tle innych krajów wypadamy nadzwyczaj dobrze - w 2013 roku odsetek kradzieży zmalał o 3,9 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Specjaliści firmy Check Point Software Technology uważają, że ten trend się utrzyma, choć ostrzegają przed nowymi metodami hakerów.