• Informacje na temat:

  o co jest konflikt na ukrainie

Artykuły na temat: o co jest konflikt na ukrainie
 • "Puls Biznesu": Społeczeństwo coraz starsze, imigranci nie uratują sytuacji na rynku pracy

  ...​Społeczeństwo się starzeje, a migranci zarobkowi nie naprawią sytuacji w kraju. Ich liczba znacznie się zwiększyła od wybuchu konfliktu na Ukrainie - podaje "Puls Biznesu". W zeszłym roku pojawiło się ponad milion dwieście tysięcy ofert pracy dla sąsiadów zza wschodniej granicy. W tym roku wynik będzie prawdopodobnie wyższy.

 • Austriacki bank dotknięty konfliktem na Ukrainie

  O 10 procent spadły akcje austriackiego banku Raiffeisen Bank International, po tym jak instytucja ta ostrzegła, że konflikt na Ukrainie doprowadzi ją do straty za cały rok - napisał dziennik "Financial Times".

 • Morawiecki: Możemy Polaków do powrotu zachęcać, ale nie zmuszać

  Rząd prognozuje, że nawet co piąta osoba, która zdecydowała się wyjechać do Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich lat może w niedalekiej przyszłości wrócić do Polski. Nie dziwi zatem, że wicepremier do Londynu na spotkanie ze studentami nie tylko ponownie pojechał, ale również nakłaniał ich do powrotu twierdząc, że Polska jest już miejscem, gdzie można robić karierę i z sukcesem prowadzić...

 • Ukraina na skraju zapaści

  Gospodarka ukraińska znalazła się na skraju zapaści, choć na razie podtrzymują ją programy ratunkowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego. PKB Ukrainy już spadło o 5,6 proc. Trudną sytuację dodatkowo pogłębia konflikt z separatystami w Donbasie.

 • Ponad 1,2 mln Polaków zdecydowanych na emigrację zarobkową

  To oznacza, że zdecydowanych na emigrację jest o 250 tys. osób więcej niż w roku ubiegłym. Jak wynika z badań, skala wyjazdów może ponownie zacząć wzrastać wraz z rozwojem konfliktu na Ukrainie(...) Nadzorczej Work Service S.A. Wpływ sytuacji geopolitycznej W związku z utrzymującym się konfliktem na Ukrainie, Work Service zapytał Polaków o wpływ sytuacji geopolitycznej na ich decyzje...

 • Polski węgiel nie pomoże Ukrainie

  Ukraina: Stan kryzysowy to ponowne zwrócenie uwagi na konflikt w Donbasie. Rząd Ukrainy podjął w środę decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym.

 • Czy w tym roku wyemigruje miasto wielkości Częstochowy?

  .... Obecnie tylko 3 proc. polskich emigrantów deklaruje, że wyjechało z powodu konfliktu na Ukrainie, ale "aż co trzeci Polak, czyli 30 proc., w najbliższej przyszłości deklaruje, że jeżeli konflikt na(...) o 250 tys. osób (to jest miasto wielkości Częstochowy) więcej niż to było w zeszłym roku - mówi rzecznik prasowy Work Service, Krzysztof Inglot. Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas...

 • Ukraina: Bogate regony chcą systemu federalnego

  Pomagamy Ukrainie przede wszystkim w walce z korupcją, reformie finansów i decentralizacji, służymy także pomocą finansową - mówi PAP wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. wsparcia reform na Ukrainie Artur Radziwiłł.

 • Prosto z armii do pracy przy Euro-2012

  Jest wyzwanie, więc resort transportu kipi nowymi pomysłami. Ministerstwo obiecuje walkę z biurokracją przy budowie dróg. Plan jednak nie ruszy bez robotników. Pomogą byli żołnierze.

 • Pozorny sukces umowy Rosja-Ukraina; konflikt gazowy nadal nierozwiązany

  Porozumienie Rosja-Ukraina-UE nie rozwiązuje problemu dostaw gazu na Ukrainę bo dotyczy tylko tej zimy, a nie długoterminowych dostaw. Spór gazowy może wybuchnąć na nowo. Ratunkiem dla Ukrainy może być podwyżka cen tego surowca, co obniży zużycie gazu i zmniejszy uzależnienie od Rosji.