• Informacje na temat:

  o dopłaty

Artykuły na temat: o dopłaty
 • Wiadomo już, jak będą wyglądać dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa w 2017 roku. Wyjaśniamy, na czym polegają zmiany.

 • Do 170 zł dopłaty dla singla, nawet 690 dla 5-osobowej rodziny

  Od 100 do 690 zł miesięcznie dopłaty do czynszu będą mogły uzyskać gospodarstwa domowe, zakwalifikowane do programu Mieszkanie na Start. Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń tłumaczy, że dopłaty nie będą uzależnione od wysokości czynszu, tylko od tzw. wskaźnika odtworzeniowego, a więc dostępnych danych statystycznych kosztów budowy w danej lokalizacji oraz od powierzchni normatywnej. Nie

 • Niebawem minie pół roku, od kiedy rodziny pobierają po 500 zł na dzieci. Czas więc na podsumowania! Sprawdzamy, którzy rodzice zachowali prawo do zasiłków z MOPS i do innego wsparcia, a którzy mogą je utracić.

 • Rolnictwo: Wnioski o dopłaty jeszcze tylko dziś

  Dziś ostatni dzień na złożenie wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie. Rolnicy, którzy nie wysłali jeszcze niezbędnych dokumentów, mogą to zrobić przez internet. Mogą także odwiedzić najbliższy oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i tam skorzystać z pomocy.

 • Od 1 września 2016 roku obowiązuje nowa lista preparatów. Wyjaśniamy, które od teraz pojawiły się w wykazie Ministerstwa Zdrowia. Przypominamy także, jakie są stopnie refundacji i co to oznacza dla pacjentów.

 • Ruszają dopłaty bezpośrednie

  Od 19 stycznia możliwe będzie wypłacanie dopłat bezpośrednich dla większych gospodarstw - poinformował PAP wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki.

 • Od 1 stycznia 2014 r. osoby, którym przysługuje wypłacane przez gminy świadczenie mieszkaniowe (dopłaty do czynszu) , mogą pobierać także dodatek wyrównujący ceny prądu.

 • Od poniedziałku pierwsze umowy na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsze samorządy mogą podpisać umowy na dopłaty do czynszów - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Na dopłaty rząd przeznaczy w tym roku około 200 milionów złotych. Przeciętna rodzina będzie mogła liczyć na kilkaset złotych miesięcznie. Zgodnie z ustawą dopłaty będą przyznawane na 15 lat najemcom nowych mieszkań objętych współpracą inwestora z gminą

 • Tydzień temu weszły w życie rewolucyjne zmiany w prawie energetycznym – zwane małym trójpakiem energetycznym. Dzięki nim osoby o bardzo niskich dochodach otrzymają dodatki energetyczne, czyli dopłaty do prądu. Ale to nie koniec korzystnych dla konsumentów zmian w przepisach.

 • W przyszłym tygodniu pierwsza umowa na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsze samorządy mogą podpisać umowy na dopłaty do czynszów - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Na dopłaty rząd przeznaczy w tym roku około 200 milionów złotych. Przeciętna rodzina będzie mogła liczyć na kilkaset złotych miesięcznie.