• Informacje na temat:

  o pko konto bez granic

Artykuły na temat: o pko konto bez granic
 • Co robić, gdy stracimy kartę do bankomatu

  ...osoby, które właśnie wypoczywały na wakacjach albo były za granicą i nagle zostały bez dostępu do gotówki. Takie awarie – z winy banku – na szczęście zdarzają się bardzo rzadko, jednak stracić kartę(...) w nawiązaniu kontaktu z krewnymi lub znajomymi, aby mogli prze słać nam pieniądze. 2. Jeżeli nie ma innych możliwości, krewni lub znajomi mogą dokonać wpłaty na konto Ministerstwa Spraw Zagranicznych...

 • Od czerwca wszystkie karty debetowe wydawane do kont osobistych PKO Banku Polskiego mają funkcję wielowalutową. Dzięki temu, transakcje można rozliczać bez ponoszenia kosztów przewalutowania.

 • Emerytura to dla wielu z nas odległa perspektywa, o której na razie staramy się nie myśleć. Jednak wizja bankructwa polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, niski przyrost naturalny i masowa(...) emitowanymi przez Skarb Państwa. – Wybrałam czteroletnie i kupiłam je w PKO. Są podobnie oprocentowane jak lokaty, ale mniej się traci, kiedy chce się je wycofać przed czasem. Miałam nosa, bo dziewczyna...

 • Płacisz kartą za granicą? Lepiej uważaj!

  Jeśli wybierasz się na urlop za granicę i będziesz korzystał tam z karty bankowej, to lepiej wcześniej sprawdź jakie prowizje stosuje bank za przeliczanie transakcji na złote. Te sięgają nawet 6 proc! Ale równie ważne jest to, że da się ich uniknąć lub przynajmniej ograniczyć, bez konieczności zabierania gotówki na cały wyjazd.

 • BLIK-iem można będzie zapłacić także za granicą

  BLIK-iem będzie można płacić w zagranicznych sklepach internetowych, a w stacjonarnych terminalach bez konieczności wprowadzania sześciocyfrowego kodu.

 • Polak i jego finanse cz. 4.: Konto walutowe - oszczędność czy dodatkowe wydatki?

  Wiele banków w Polsce ma w swojej ofercie konta walutowe. W teorii jest to jeden z najprostszych sposobów, by nie ponosić kosztów przewalutowania przy płatnościach kartą.

 • Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Przeliczenia walutowe stosowane przez banki nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą da się zapłacić jedynie kartą kredytową. Expander sprawdził, z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe, w poszczególnych bankach.

 • Polak i jego finanse cz. 1.: Na co zwrócić uwagę przy płatnościach kartą za granicą?

  Nikt nie lubi płacić za usługi, do których zdążył się już przyzwyczaić, że są darmowe. Nie lubimy oddawać bankom pieniędzy za prowadzenie konta lub wypłaty z bankomatów. Podczas wyjazdów zagranicznych, na wakacje lub urlop często zapominamy, że korzystanie z kart płatniczych może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Zapominamy o prowizji, przewalutowaniu, korzystamy z niewłaściwej karty, co

 • Wyciśnij z 500 plus jeszcze więcej

  Wyższe oprocentowanie, darmowe konta i premie dla oszczędzających - na to wszystko mogą liczyć beneficjenci programu 500 plus. Sierpniowy nabór wniosków to doskonała okazja, aby sprawdzić oferty innych banków. Open Finance podpowiada, na które z nich warto zwrócić uwagę.

 • Bankowy koń trojański Brukseli

  Można sobie wyobrazić zbudowanie dzięki unijnej Dyrektywie PSD2 rosyjskiego banku w Polsce - mówi Rafał Antczak, wiceprezes PKO BP.