• Informacje na temat:

  o uni europejskiej

Artykuły na temat: o uni europejskiej
 • Obradują związkowcy branży handlu z całej Europy

  Poprawa warunków pracy i płacy pracowników sektora handlu w Europie to jeden z celów Zjazdu Uni Europa Commerce, europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu, który rozpoczął się wczoraj wieczorem w Gdańsku.

 • "Financial Times" Polska europejską stolicą smogu

  Brytyjski dziennik "Financial Times" nazywa Polskę "europejską stolicą smogu". Gazeta donosi, że w grudniu na południu Polski odnotowano wyższe stężenie szkodliwych substancji, niż w Pekinie.Zanieczyszczenie środowiska w Chinach uważa się za przyczynę setek tysięcy przedwczesnych zgonów.

 • Praca tymczasowa ożywia europejski rynek pracy

  Praca tymczasowa to dzisiaj nie tylko elastyczna forma zatrudnienia, ale przede wszystkim skuteczne rozwiązanie w walce z bezrobociem. Jak wynika z doniesień Eurociett i UNI Europa, w ostatnich dwóch latach dzięki agencjom zatrudnienia rozpoczęło pracę od 40 do 60 proc. pracowników, którzy byli wcześniej bezrobotni.

 • W Niemczech mieszka 783 tys. Polaków

  W Niemczech mieszka 4,3 mln cudzoziemców pochodzących z krajów Uni Europejskiej. Najliczniejszą wśród nich grupę stanowią Polacy - jest ich 783 tys. - zapowiedział w piątek w Berlinie wiceszef Federalnego Urzędu Statystycznego DESTATIS Georg Thiel.

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  ...potrzebne są dodatkowe kadry do realizacji zamówień, czy inwestycji. Barbara Reduch-Widelska, prezes korporacji przedsiębiorców budowlanych Uni-bud, podkreśla, że w przypadku braku pracowników zagrożone może być też wykorzystanie unijnych funduszy infrastrukturalnych, chodzi tu o budowę dróg, czy modernizację sieci kolejowej. CZYTAJ: 20 procent Ukraińców może uciec Polscy przedsiębiorcy są...

 • Polskie Coccodrillo kupiło białoruski Buslik

  Polska spółka CDRL (Coccodrillo) kupiła pakiet kontrolny w Handlowo-Przemysłowej Grupie West Ost Union z Białorusi, zarządzającej supermarketami Buslik - poinformowała w piątek agencja Interfax-Zachód, powołując się na Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

 • Raport bieżący nr 22/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Atrem S.A. informuje, że w dniu...

 • Obserwując zachowanie się naszej waluty jasno widać, iż w oczach inwestorów (szczególnie zagranicznych) pociąg do Unii Europejskiej wyraźnie przyspieszył po ostatnich pozytywnych wiadomościach z Irlandii i Brukseli.

 • RAPORT UNI - PL nr 84/2006 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Kazincbarcika, 10 listopada 2006 r. Dotyczy: Inne...

 • Euro wróg czy przyjaciel

  Czy przystąpienie do Uni Walutowej jest szansą czy zagrożeniem?