• Informacje na temat:

  obecna sytuacja gospodarcza rosji

Artykuły na temat: obecna sytuacja gospodarcza rosji
 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  Pomimo dobrych sygnałów z rynku pracy, rozwój polskiej gospodarki spowalnia. Obecna słaba sytuacja w sektorze produkcyjnym może przełożyć się na wzrost bezrobocia pod koniec tego i na początku przyszłego roku. Mimo to tempo wzrostu PKB nie powinno spaść poniżej 2,5 proc.

 • Konferencja Putina: Sytuacja gospodarcza wywołana przez czynniki zewnętrzne

  Obecna sytuacja gospodarcza jest wywołana przede wszystkim przez czynniki zewnętrzne - powiedział w czwartek prezydent Rosji Władimir Putin na dorocznej konferencji prasowej w Moskwie, w której uczestniczą przedstawiciele rosyjskich i zagranicznych mediów.

 • Mit silnej polskiej gospodarki

  Względnie dobra sytuacja gospodarcza Polski w okresie pogłębiającego się światowego kryzysu sprawia, że fatalna praca obecnego rządu i zaniechania poprzedników oceniane są pobłażliwie. Co więcej, zarówno koalicja PO-PSL jak i partie, które wcześniej dzierżyły władzę, przypisują sobie z tego powodu jakieś zasługi.

 • Raport Euler Hermes o sytuacji gospodarczej w Rosji

  Ekonomiści Euler Hermes skorygowali w dół prognozy wzrostu gospodarczego Rosji. Szczególnie narażone na ryzyko ze względu na ich zależność od importu z Rosji ropy i gazu oraz silnych połączeń handlowych pozostają Finlandia, Słowacja, Litwa, Estonia oraz Republika Czeska.

 • Najtrudniejsze trzy miesiące dopiero nadejdą dla Polski

  W ciągu najbliższych trzech miesięcy sytuacja na rynku pracy w Polsce może pogorszyć się dramatycznie. Skutki spowolnienia gospodarczego najbardziej odczują specjaliści od budownictwa, nieruchomości, bankowości i ubezpieczeń.

 • Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku

  Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.

 • Niemcy: Praca dla tych, którzy lubią dzieci

  ...nie pracuje u nas żaden, dla którego niemiecki jest językiem ojczystym. Nasi pracownicy pochodzą z Francji, Rosji, Grecji, niebawem dołączy do nas Polka. Zagraniczne przedszkolanki najchętniej...

 • Rosyjska gospodarka w trudnej sytuacji

  Gospodarcza sytuacja Rosji jest trudna, ale nie krytyczna. Takie oświadczenie przekazała wiceprezes Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej Ksenia Judajewa. Wskazała przy tym, że konieczne są niestandardowe decyzje, które pomogą rosyjskiej gospodarce przejść na nowy model.

 • Ukraińska recepta na lukę na polskim rynku pracy?

  ...i można na nich polegać, planując działania biznesowe, czy zmiany personalne w firmie. Dalszy napływ cudzoziemców? Niestabilna sytuacja gospodarczo-polityczna za naszą wschodnią granicą...

 • Sankcje UE wobec Rosji oficjalnie przedłużone!

  Unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji za destabilizowanie sytuacji na Ukrainie zostały oficjalnie przedłużone do końca lipca przyszłego roku.