• Informacje na temat:

  obecna sytuacja w egipcie 2014

Artykuły na temat: obecna sytuacja w egipcie 2014
 • Raport: Kobiety, młodzi i osoby starsze na rynku pracy

  .... W Japonii wzrost wynikający ze wspierania pracy kobiet wyniósł 9 proc. W krajach nienależących do OECD wartości mogą być wyższe, na przykład 10 proc. w RPA i 34 proc. w Egipcie. Wskaźnik udziału kobiet(...) przede wszystkim z wysokiego poziomu ubóstwa wśród starszych i niskich emerytur. Odwrotna sytuacja jest w Austrii, gdzie wysokie emerytury oraz brak zachęt do pozostania na rynku pracy spowodowały, że...

 • Kryzys turystyczny w Egipcie, Grecji i Turcji. Skorzysta Hiszpania?

  W samym 2014 roku do Grecji w celach turystycznych wyjechało 449 tys. Polaków (dane za GUS Raport: Turystyka 2014). Dla Turcji i Egiptu analogiczne wartości wynosiły odpowiednio 348 tys. oraz 233 tys. turystów. Wstępne dane za 2015 rok pokazują spadek wyjazdów z Polski do tych krajów.

 • Ceny mleka nadal będą spadać!

  Duża produkcja mleka na krajowym, europejskim, a także światowym rynku spowoduje spadkowe tendencje cenowe w pierwszych miesiącach 2015 roku - przewiduje Bank BGŻ. Obecnie za litr mleka w skupie producenci otrzymują nieco ponad 1,2 zł. Trudna sytuacja na tym rynku, pogłębia rosyjskie embargo na pozostałe produkty mleczne.

 • DM BPS : Rekomenduje sprzedaj dla LPP

  Zdaniem analityka Marcina Stebakowa z DM BPS, ekspozycja geograficzna jest jednym z głównych czynników ryzyka dla spółki LPP. Grupa posiada pięć marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay. Analityk oczekuje negatywnej presji na wynik operacyjny LPP ze strony biznesu rosyjskiego.

 • Izolacja Kataru nie powinna znacząco wpłynąć na ceny ropy naftowej. Wbrew obawom raczej spowoduje ich spadek, niż wzrost

  Kiedy w pierwszy poniedziałek czerwca cztery kraje Bliskiego Wschodu zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem, zablokowały jego granice i wstrzymały komunikację z nim, rynki obawiały się wzrostu cen ropy naftowej. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Choć dalszy rozwój konfliktu pozostaje niewiadomą, to eksperci raczej przewidują jego załagodzenie. Zdaniem Doroty Sierakowskiej, analityka rynków surowcowych z Domu Maklerskiego BOŚ, prędzej należy się spodziewać spadków cen surowca lub ich...

 • Nasz kolos idzie na zagraniczne zakupy

  Libia jest teraz niebezpieczna, ale Norwegia, Kanada, USA, Chorwacja i Rumunia to nowe kierunki ekspansji PGNiG.

 • Euler Hermes: Globalny wzrost napotyka na trudności

  Ponad 70% światowej gospodarki zwolni lub znajdzie się w recesji w 2016r. - zauważa Ludovic Subran, główny ekonomista w Euler Hermes.

 • Kantor, karta czy bankomat - wakacyjne wybory Polaków

  Podczas zagranicznych wojaży warto mieć trochę gotówki w kieszeni, ale coraz więcej turystów docenia wygodę, jaką dają bezgotówkowe sposoby regulowania należności. Polacy na wakacjach coraz częściej płacą kartami.

 • W 2017 jedna pozytywna i dwie negatywne wiadomości dla globalnej gospodarki

  "W życiu są dwa typy problemów: problemy polityczne, których nie można rozwiązać i problemy ekonomiczne, których nie można zrozumieć" - stwierdził Sir Alec Douglas-Home, gdy przez chwilę w latach 60. sprawował funkcję premiera Wielkiej Brytanii. Trafił w samo sedno.

 • Wschód czy zachód rynków wschodzących?

  Dla jednych zaczęła się dekada handlu na rynkach wschodzących. Inni uważają, że kraje rozwijające są dla inwestorów największym źródłem ryzyka. Podczas gdy ETF odwzorowujące zachowanie spółek emerging markets są blisko rekordowych poziomów, indeks ryzyka dla aktywów z tego obszaru wzrósł dwukrotnie od początku roku. W jakim kierunki zmierzają rynki wschodzące?