• Informacje na temat:

  obecny kryzys światowy

Artykuły na temat: obecny kryzys światowy
 • Potrzeba 600 milionów nowych miejsc pracy w najbliższych 15 latach, aby świat utrzymał obecny wskaźnik zatrudnienia - wskazał Bank Światowy w raporcie "World Development Report 2013", który przedstawiono we wtorek w Warszawie.

 • Bank Światowy obniżył prognozy globalnego wzrostu gospodarczego na najbliższe dwa lata, z 3,3 do 3 proc. w 2015 roku oraz z 3,5 do 3,3 proc. w 2016 roku. Gospodarka USA nie może w pojedynkę służyć za motor ożywienia gospodarczego - podkreślono w raporcie.

 • Skutki kryzysu na greckim rynku pracy - wybrane zagadnienia

  Globalny kryzys ekonomiczny był dla Grecji katalizatorem narastających od wielu lat problemów, wynikających przede wszystkim z nieudolnie prowadzonej wewnętrznej polityki ekonomicznej.

 • Bank Światowy: Bieda szerzy się w Rosji w tempie największym od lat 90.

  Tempo szerzenia się biedy w Rosji jest obecnie większe niż kiedykolwiek od czasu kryzysu finansowego i politycznego w latach 90. - głosi najnowszy raport Banku Światowego na temat rosyjskiej gospodarki.

 • W II kwartale 2009 w portalu Pracuj.pl pracodawcy opublikowali 38261 ofert - o 3 proc. więcej niż minionym kwartale. Kryzys najbardziej dotknął branżę edukacyjną i szkoleniową, która zamieściła o 1/4 ogłoszeń mniej, o 37 proc. wzrosło natomiast zapotrzebowanie branży prawniczej. Wzrosty odnotowały także finanse i bankowość - to wybrane wnioski płynące z raportu "Rynek pracy specjalistów w II...

 • Kolejny światowy kryzys gospodarczy zacznie się w sektorze budowlanym?

  Z analiz Euler Hermes wynika, że po dziesięciu latach wzrostu (2008-2018) osiągnęliśmy szczyt w globalnym cyklu wzrostu koniunktury budowlanej. Rok 2018 był punktem zwrotnym na podstawie unikalnych, własnych danych Euler Hermes dotyczących milionów firm działających w 70 krajach. Wzrost w tej branży powinien stopniowo wyhamowywać do +3,0 proc. w 2019 roku z +3,5 proc. r/r w 2018 roku.

 • Zagraża nam brak rąk do pracy

  ...2007 r. pracowało 15,43 mln osób, a w II kwartale 2004 r. 13,68 mln. Obecny poziom zatrudnienia jest już bliski rekordu z sierpnia 1998 r., kiedy pracowało 15,6 mln osób. Tylko trzy razy po 1989 roku(...) radzić sobie z trudnym otoczeniem na rynku. - Pierwotną przyczyną, która odwróciła pozytywne trendy na rynku pracy, był kryzys rosyjski w 1998 roku, który wyzwolił w polskiej gospodarce wiele procesów...

 • Bank Światowy ostrzega przed deflacją

  Trwały wzrost gospodarczy Europie mogą dać tylko reformy strukturalne; bez nich działania Europejskiego Banku Centralnego nie przyniosą przełomu - przekonuje w rozmowie z PAP ekonomistka Banku Światowego Franziska Ohnsorge.

 • Rozpoczęły się rozmowy dotyczące przyszłości ISD Huty Częstochowa

  ..., dzięki czemu stała się jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów na świecie. W międzyczasie jednak - jak argumentują przedstawiciele ISD - diametralnie zmienił się światowy rynek stali, co(...) konieczność wspólnych konsultacji i reagowania na bieżącą sytuację, by - jak napisano w komunikacie - zminimalizować społeczne skutki kryzysu, jaki dotknął dużego częstochowskiego pracodawcę...

 • Bank Światowy prognozuje, że PKB Polski wzrośnie w 2018 r. o 4 proc., w 2019 r. o 3,5 proc., a w 2020 r. o 3,1 proc. - wynika z raportu banku. W 2017 roku, według prognoz, wzrost wyniósł 4,5 proc.