• Informacje na temat:

  obecny kurs dolara amerykańskiego

Artykuły na temat: obecny kurs dolara amerykańskiego
 • Nauczyciel - zawód z przyszłością?

  ...(od red.: 1 euro = 4,2003 zł wg tabeli kursów średnich NBP z dn. 7 maja 3014 r.). W Wielkiej Brytanii to kwota od 1200 funtów miesięcznie wzwyż, a w Szwecji - nawet 33 tys. koron miesięcznie (od red.: 1 SEK = 0,4643 zł wg tabeli kursów średnich NBP z dn. 7 maja 3014 r.). Zarobki w Stanach Zjednoczonych trudno oszacować, zważywszy na brak płacy minimalnej w tym zawodzie i dużą rozpiętość rodzajów...

 • Kurs złotego: Czeka nas osłabienie polskiej waluty

  Złoty w najbliższych miesiącach osłabi się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba będzie zapłacić więcej niż 4 złote.

 • ...kredytobiorców lub osłabienie kursu złotego, wyśrubowały wymogi stawiane zarówno klientom detalicznym, jak i korporacyjnym. Na GPW optymizm nie opuszczał inwestorów przez całą wtorkową sesję(...) połowę mniej niż rok temu, ale z drugiej strony sprzyja to "oczyszczeniu" rynku wtórnego z domów oczekujących od kilku miesięcy na kupców. Kurs złotego względem wszystkich głównych walut po południu...

 • Stopy procentowe bez zmian do końca obecnej kadencji RPP

  Stopy procentowe powinny pozostać na niezmienionym poziomie do końca obecnej kadencji Rady Polityki Pieniężnej - ocenił w tym tygodniu w wypowiedzi dla PAP Biznes Eryk Łon, członek RPP. Jego zdaniem, w razie spowolnienia gospodarczego bank centralny powinien rozważyć zastosowanie instrumentów niestandardowych, w tym kredytowych.

 • KGHM zatrudni ok. tysiąc osób

  ...oraz kurs złotówki do dolara amerykańskiego (przekładające się w finalnym rozliczeniu na zyski podatnika z działalności wydobywczej) oraz brak destrukcyjnego wpływu na źródło podatki" - napisał(...) górniczych KGHM) będzie rentowny nawet w sytuacji spadku obecnych cen miedzi i srebra o 25 proc. - napisał resort w piśmie do przewodniczącego Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność. "Odnosząc...

 • Nieudany rok dla dolara, rekordowy kurs złotego może się utrzymać

  Rok 2017 nie jest dobry dla amerykańskiej waluty. Kurs dolara wobec złotego jest od dwóch miesięcy rekordowo niski i ta sytuacja może się utrzymać.

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.

 • Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 80 rubli za dolara, wkraczając tym samym w rekordowe poziomy z grudnia 2014 roku. Krótko po południu kurs sięgnął 80,01 rubla za dolara. Następnie dolar obniżył się do poziomu 79,9 rubli.

 • Dolar amerykański to tykająca bomba, moment wybuchu coraz bliżej

  Tzw. dylemat Triffina zawdzięcza swoją nazwę belgijsko-amerykańskiemu ekonomiście, Robertowi Triffinowi, i jego krytyce wykorzystywania dolara jako światowego standardu w ramach systemu z Bretton Woods ustanowionego po II wojnie światowej.

 • Jak niski może być kurs euro?

  Wybory w Grecji również wskazują na krótkoterminowe poparcie dla euro. Takie rozwiązanie wydaje się bardziej, niż absurdalne, biorąc pod uwagę, że większość Greków chce pozostać w UE i utrzymać euro. Chodzi o opozycję Grecji wobec Trojki. Obecny program oszczędnościowy dla Grecji kończy się w lutym i ekonomiści przewidują, że Ateny będą wkrótce chciały znów pożyczyć pieniądze.