• Informacje na temat:

  obecny premier rosji

Artykuły na temat: obecny premier rosji
 • Rosja chce rozbić naszą jedność

  Rosyjskie embargo na unijne produkty rolno-spożywcze po raz kolejny będzie tematem spotkania ministrów rolnictwa państw Wspólnoty. Komisja Europejska ma na nim wyjaśnić ostatnie uzgodnienia z Moskwą w sprawie ograniczenia zakazu eksportu żywności.

 • Panika u bram Rosji

  Pod presją znalazł się wczoraj rynek rosyjski. Spadające ceny ropy odbijają się echem na rynkach w Moskwie. Kolejny dzień z rzędu nie należy do udanych dla dolara. Razem z amerykańską walutą traciły tamtejsze rynki giełdowe. Zyskiwało na sile złoto. Inwestorzy są pełni obaw.

 • Rosja zaprosiła Grecję do BRICS

  Rosja zaprosiła Grecję do udziału w banku rozwojowym utworzonym w ubiegłym roku przez państwa z grupy BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) - poinformowała we wtorek kancelaria greckiego premiera Aleksisa Ciprasa.

 • Ukraina zmiękła w sprawie gazu. Rosja po trzykroć zwycięska

  Ukraina przed zimą wydaje się kapitulować w gazowym konflikcie z Rosją. To kolejna porażkapo oddaniu Krymu i Donbasu.

 • Premier Morawiecki w "DGP": Wiele krajów z nutką zazdrości patrzy na naszą gospodarkę

  - Polska zdumiewa wszystkich tym, jak szybko się rozwija. Mało kto wierzył, że uzyskaliśmy 30 mld więcej z podatku VAT w jednym roku. Że luka VAT zmniejszyła się o ok. połowę. Jestem pytany o to, jak dokonaliśmy tego, że jeszcze dwanaście miesięcy temu większość prognoz mówiło o wzroście PKB na poziomie 2-3 proc. Dzisiaj zaś mówimy o dynamice wzrostu przekraczającej 4 proc. - powiedział premier

 • Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku

  Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.

 • Rosja: Rząd obetnie wydatki budżetowe o 10 procent

  Rząd Rosji zdecydował o obcięciu o 10 proc. wydatków państwa zaplanowanych w budżecie na 2015 rok i okres planowy 2016-2017 - informuje w poniedziałek dziennik "Wiedomosti", powołując się na trzech urzędników federalnych.

 • Plan dedolaryzacji gospodarki Rosji, czyli odchodzenia od rozliczeń międzynarodowych w dolarach, nie zostanie ogłoszony publicznie - podały w poniedziałek media w Moskwie. Obecnie plan jest dopracowywany przez rząd.

 • Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył w środę na konferencji biznesowej w Moskwie, że jego kraj nie poprze odnowienia sankcji gospodarczych nałożonych przez Unię Europejską na Rosję.

 • Rosja tnie wydatki na kosmonautykę

  W Rosji nie wystarcza obecnie środków i kwalifikacji na kosmonautykę - pisze dzisiejszy dziennik "Wiedomosti", komentując tegoroczne obchody Dnia Kosmonautyki.