• Informacje na temat:

  oblicz pensje

Artykuły na temat: oblicz pensje
 • ...zaczęły trafiać na indywidualne konta emerytalne (wcześniej trafiały „do wspólnego worka”). Kapitał obliczany jest osobom, które urodziły się po 31 grudnia 1948 r. oraz opłacały składki na ubezpieczenie(...) do obliczenia kapitału dowolne 10 lat z rzędu całego życiorysu zawodowego przed 1 stycznia 1999 r. Gdzie znajdziesz dawne dokumenty W każdym województwie jest archiwum (czasami nawet kilka), które...

 • Składki ZUS od pensji za grudzień wypłaconej w styczniu

  Część pracodawców wynagrodzenia za dany miesiąc wypłaca pracownikom na początku następnego miesiąca. Ponieważ z dniem 1 stycznia zmienia się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, mogą powstać wątpliwości, jak naliczyć składki ZUS od pensji ustalonej w kwocie minimalnej należnej za grudzień, a wypłaconej w styczniu.

 • Nie, komornik nie może zająć tych 462,50 zł, bo jest to kwota wolna od potrąceń (stanowi wynagrodzenie za 1/4 etatu obliczone od kwoty 1850 zł brutto, która obowiązuje w 2016 r.). Jednak należy liczyć się z tym, że komornik będzie szukał innego Pani majątku do zajęcia, zgodnie z wnioskiem, jaki zapewne otrzyma od wierzyciela, czyli od banku. Podst.: art. 87 ze znaczkiem 1. § 2 kodeksu pracy...

 • Zatrudnienie w trakcie miesiąca a stała pensja

  Wynagrodzenie pracowników może być określone w różny sposób, np. jako miesięczne, godzinowe czy akordowe. Jeżeli ma formę stałej stawki miesięcznej, to obliczenie jego wysokości, gdy nawiązanie stosunku pracy ma miejsce w trakcie miesiąca, odbywa się w oparciu o przepisy tzw. rozporządzenia wynagrodzeniowego.

 • Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią

  ...).  Zliczając łącznie od 2000 roku wszystkie "stracone" w ten sposób pensje, przeciętny Polak zarobiłby o 190,3 tys. zł więcej.  Polsce nadal wiele brakuje też do średniej unijnej pensji. Według danych(...) 982 EUR. Kiedy zasypiemy tę lukę? Eksperci Grant Thornton przeprowadzili symulację procesu doganiania przez Polskę bogatszych państw UE. Obliczenia oparto na założeniu, że dla każdego państwa...

 • Trzyosobowa rodzina, w której oboje dorośli pracują, może dziś zadłużyć się na mieszkanie na kwotę 476 tys. zł (mediana) - wynika z szacunków Open Finance. Nic z tego jednak jeśli potencjalny kredytobiorca nie ma gotówki na wkład własny i pokrycie kosztów transakcyjnych.

 • Wyższe pensje dla nauczycieli!

  Nauczyciela Marta Szostak Oblicz swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US Szukasz pracy? Przejrzyj oferty w serwisie Praca INTERIA.PL...

 • PPK - czyli wyższy zysk dla młodych i stabilność dla dojrzałych?

  PPK mają na celu wesprzeć Polaków w oszczędzaniu na przyszłość. Dlatego, oprócz wpłat odprowadzanych z pensji pracowników, indywidualne konta zasilą pracodawca oraz Fundusz Pracy.

 • Ile waży pensja?

  Absurd? Niekoniecznie. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie pracownikom, którzy nie mają kont w banku, wypłaca pensje w kasie bilonem. W ten sposób chce ich zmotywować do założenia rachunków.

 • Kto najbardziej stracił po "cenowej górce"?

  W szczytowym okresie boomu mieszkaniowego (lata 2006 - 2008) ceny lokali rosły dosłownie z tygodnia na tydzień, a metraż dostępny za średnią pensję wciąż malał. Tym niemniej, wiele osób kupiło lokum po bardzo wysokiej cenie za 1 mkw.