• Informacje na temat:

  oblicz ratę kredytu hipotecznego

Artykuły na temat: oblicz ratę kredytu hipotecznego
 • ...w rodzinie. Nasz ekspert radzi W jakiej walucie i w jakich ratach Jeszcze niedawno była to jedna z istotniejszych decyzji przy wyborze kredytu hipotecznego. Teraz banki bardzo ograniczyły kredyty(...) bankowi. Należy też obliczyć, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na wkład własny (banki zazwyczaj uzależniają od tego warunki oferty). Na koniec ustalmy naszą zdolność kredytową. Można o nią spytać...

 • Niska marża vs. niska prowizja? Co ważniejsze przy kredycie hipotecznym?

  Z kredytem hipotecznym wiąże się wiele pojęć, które nie dla każdego są do końca zrozumiałe. Decydując się na tę metodę finansowania, możemy wybrać ofertę z niską marżą i wysoką prowizją lub odwrotnie. Na co się zdecydować? Co będzie dla nas korzystniejsze? Podpowiadamy.

 • ...kredytu. Kwota nieuregulowanych w terminie należności przekroczyła w tym roku 39 miliardów złotych. Kim jest typowy dłużnik? To mężczyzna, mieszka najczęściej w województwie śląskim lub mazowieckim. Ma 30(...) kwota, jaką zarabia bank, udzielając nam kredytu. Najczęściej jest wyrażana w procentach i w trakcie trwania umowy kredytowej pozostaje niezmienna. WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate) Bank musi...

 • Dzień wolności hipotecznej: Od dziś nie pracujesz już na kredyt

  Ile dni trzeba pracować, aby zarobić na 12 rat kredytu hipotecznego? Statystycznemu obywatelowi zajęło to w tym roku 142 dni. To najlepszy wynik od dziewięciu lat i o trzy dni krócej niż w 2016 roku. Gdyby tego było mało, pieniądze trafiające do kredytobiorców z programu 500 plus, skróciłyby oczekiwanie na wolność hipoteczną przynajmniej o kolejne 15 dni - wynika za szacunków Open Finance.

 • ...oraz pozostałe koszty. Możesz też obliczyć koszty potencjalnego kredytu – uwzględniające wszystkie opłaty dodatkowe. Wtedy wybierz tzw. kalkulator kredytowy. Zwróć się do doradcy finansowego(...)Nie powiększaj niepotrzebnie stałych miesięcznych obciążeń Bank podejmując decyzję o udzieleniu ci kredytu, weźmie pod uwagę nie tylko twoje zarobki, ale też wszelkie regularne wydatki. Może...

 • Ranking pożyczek hipotecznych

  Potrzebujesz większej kwoty, a masz mieszkanie czy dom, który możesz zaproponować bankowi jako zabezpieczenie? Skorzystaj z pożyczki hipotecznej. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili, w którym banku jest ona najkorzystniejsza.

 • Zapoczątkowane jeszcze w 2012 roku obniżanie stóp procentowych skutkuje dziś znacznie niższymi ratami kredytów złotowych. Przeciętny posiadacz mieszkaniowej hipoteki może się dziś cieszyć miesięczną ratą o około 420 zł niższą niż niecałe 3 lata temu. Oszczędność wszystkich "złotówkowiczów" może wynosić 518 mln zł miesięcznie- wynika z szacunków Lion's Bank.

 • Rekordowo tani kredyt jutro nie będzie tańszy

  Dzięki obniżaniu stóp procentowych zapoczątkowanym jeszcze w 2012 roku oprocentowanie kredytu mieszkaniowego spadło nawet o połowę. Dziś miesięczna rata 30-letniego długu wynosi około 470 zł na każde pożyczone 100 tys. kapitału. W trzecim kwartale 2012 roku było to o około 170 zł miesięcznie więcej niż dziś. Choć dziś Rada nie obniżyła dziś stóp, to wciąż kontrakty terminowe dają nadzieję, że do

 • Kredyt mieszkaniowy jest dziś najtańszy w historii

  W ciągu miesiąca wyraźnie spadł koszt kredytu hipotecznego. Stało się tak za sprawą obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. W efekcie kredyt mieszkaniowy jest dziś najtańszy w historii - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Domy.pl.

 • Mieszkanie na kredyt jako inwestycja - czy to się opłaca?

  wszystkie opłaty (rata kredytu, czynsz i inne opłaty). Serwis zysker.pl postanowił sprawdzić na przykładzie dwupokojowego mieszkania w Warszawie, czy taka inwestycja rzeczywiście ma szanse powodzenia.