• Informacje na temat:

  oblicz zarobki netto

Artykuły na temat: oblicz zarobki netto
 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  W internecie dostępne są gotowe kalkulatory wynagrodzeń, które ułatwiają obliczenie płacy w ujęciu netto, czyli na rękę. Co ciekawe, nie wszyscy pracujący zdają sobie sprawę z tego jaka część ich wynagrodzenia brutto jest przeznaczana na różnego rodzaju składki. To, ile wynoszą poszczególne składki odprowadzane z naszego wynagrodzenia, może być ważne, jeżeli chcemy sprawdzić, czy pracodawca...

 • PPK zwiększą nasze przyszłe emerytury?

  Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) może istotnie zwiększyć stopy zastąpienia przyszłych emerytur, nawet o 16 proc. Jak wynika z analizy firmy doradczej PwC, programy te z powodzeniem funkcjonują w wielu państwach świata, m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie. Stopa zastąpienia to stosunek wartości naszej emerytury do zarobków przed przejściem na emeryturę.

 • Dobre zarobki w bankowości!

  Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak, w bankowości w 2010 r. zarobki były bliskie rekordowych.

 • Ceny niemieckich lokali wzbudzają zainteresowanie nie tylko wśród Polaków mieszkających przy zachodniej granicy. Koszt zakupu mieszkań oferowanych w Niemczech, znacząco wzrósł przez ostatnie pięć - sześć lat. Mimo tego, różnice cenowe na niekorzyść niemieckiego metrażu są o wiele mniejsze niż może przypuszczać wielu Polaków. Nawet na terenie zachodnich Niemiec można znaleźć metropolie, w których ceny używanych mieszkań osiągają poziom znany z największych polskich miast (Warszawy, Krakowa,...

 • Zarobki w Trójmieście

  Mediana wynagrodzeń całkowitych w Trójmieście wyniosła w 2009 roku 3900 PLN. Osoby zatrudnione w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, otrzymywały zarobki wyższe o 300 PLN od pracujących w Krakowie, oraz wyższe o 400 PLN od zatrudnionych w Szczecinie i Katowicach - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

 • Warszawa to stolica czynszowej drożyzny

  Każda osoba planująca wynajem mieszkania w Warszawie musi się zmierzyć z problemem wysokiego czynszu. Przeciętny miesięczny koszt wynajęcia stołecznego lokalu znacznie przekracza 40 zł/m kw. Taka stawka wydaje się wysoka, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę lepsze wynagrodzenia stołecznych pracowników. Dane firmy UBS niestety potwierdzają, że pod względem cenowej dostępności najmu Warszawa jest jedną z najdroższych europejskich stolic. Warszawiacy z zazdrością mogą patrzeć na relację między...

 • Zarobki w województwie lubuskim

  W 2010 roku płace w województwie lubuskim były o 13 proc. niższe niż zanotowane w Polsce ogółem. Zarobki były tu zatem nieznacznie niższe niż w województwie zachodniopomorskim i na podobnym poziomie co w kujawsko-pomorskim.

 • CenEA: Ok. 260 tys. rodzin skorzysta na zasadzie "złotówka za złotówkę"

  Około 260 tys. rodzin skorzysta na wprowadzeniu zapowiedzianej przez premier Ewę Kopacz zasady "złotówka za złotówkę" dotyczącej kryteriów dochodowych i przyznawania świadczeń rodzinnych - wyliczyło Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA.

 • Zarobki na stanowiskach kierowniczych

  ...swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US Zarobki kierownicze różnicowała branża, w której zatrudnione były osoby. Najwyższe płace oferowano w obszarze IT. Wynagrodzenia liderów małych(...) jest już na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi Stosunkowo mniej zarabiali kierownicy z województwa lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Zarobki liderów małych...

 • Czy można pogodzić najem i wkład własny?

  Wielu młodych Polaków traktuje najem mieszkania jako przejściowe rozwiązanie. Ze względu na przywiązanie do własności mieszkaniowej i słabo rozwinięty rynek wynajmu, takie osoby często starają się gromadzić środki przeznaczone na wkład własny kredytu.