• Informacje na temat:

  obliczanie pensji netto

Artykuły na temat: obliczanie pensji netto
 • ...minimalne wynagrodzenie nic nie stracą z pensji na spłatę długów! Komornik nie będzie mógł zająć im ani grosza z wynagrodzenia, które dostaną na rękę, czyli 1460 zł (to kwota netto z pensji 2000 zł brutto). Zaś do końca tego roku kwota wolna od potrąceń wynosi ok. 1355 zł, czyli cała kwota netto z minimalnej pensji 1850 zł brutto zostaje pracownikowi. Pamiętaj! Ta zasada dotyczy tylko osób...

 • Górnicy z Jastrzębia nieco zmądrzeli, ale co z prezesem?

  Zamrożenie pensji w 2015 r., wynagrodzenie za absencję chorobową naliczane według ogólnych, a nie bardziej korzystnych zasad, zawieszenie dopłat do przewozów pracowniczych - to niektóre zapisy protokołu uzgodnień i rozbieżności, podpisanego w piątek rano w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

 • Kto i na jakich zasadach ma prawo otrzymać trzynastą pensję

  ...grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej prawo do trzynastej pensji (raz na rok) mają pracownicy państwowych jednostek sfery budżetowej. Dotyczy to tych osób, które obejmuje ustawa o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Dodatkowej pensji mogą więc oczekiwać pracujący m.in...

 • Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) - zasady działania programu

  W dniu 19.11.2018 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wdrożeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Wg założeń PPK mają stanowić powszechny, dobrowolny i prywatny system długoterminowego oszczędzania. Program ma dotyczyć, według szacunków rządu, ok. 11,5 mln pracowników i zapewnia dodatkowe oszczędności dla przyszłych emerytów, po ukończeniu przez nich 60. roku życia.

 • Cała prawda o średniej płacy w Polsce

  Opracowania i artykuły dotyczące wynagrodzeń często wzbudzają kontrowersje i negatywne emocje. W komentarzach pojawiają się pytania o sposób obliczania średniej pensji, której wartość podawana jest w publikacji np. GUS.

 • Bardzo mocny cios w górnicze przywileje

  Porozumienie zawieszające na trzy lata część zapisów obowiązującego w spółce układu zbiorowego pracy zawarł w poniedziałek zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ze związkami zawodowymi. Na lata 2015-2017 zawieszono m.in. uprawnienia emerytów i rencistów górniczych do bezpłatnego węgla.

 • Zdaniem Kazimierza Marcinkiewicza to nie przypadek, że kiedy pojawiła się kwestia podwyżek pensji polityków, rząd poparł prezydencki projekt dotyczący obniżenia wieku emerytalnego. Jak mówił, chodzi o to, by przykryć sprawę wzrostu wynagrodzeń.

 • 1 stycznia 2018 roku celnicy zostaną włączeni do systemu emerytur mundurowych - przewiduje nowelizacja ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy i ich rodzin, do której w czwartek Senat nie wniósł poprawek.

 • Kto i ile zyska na obniżce składki rentowej

  Przeciętna pensja w wysokości 2,5 tys. zł wzrośnie od lipca o prawie 60 zł netto. Od stycznia pracownik zyska kolejne 40 zł netto, a jego pracodawca 50 zł. Wypłacenie od stycznia każdego 1 tys. zł pensji oznaczać będzie 20 zł oszczędności dla firmy.

 • Emerytury mundurowe: Celnicy włączeni do systemu?

  Komitet Inicjatywy Ustawodawczej złożył w Sejmie projekt noweli ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy, który przewiduje włączenie celników do systemu emerytur mundurowych. Celnicy zebrali ok. 200 tys. podpisów popierających tę inicjatywę.