• Informacje na temat:

  obliczanie procentów

Artykuły na temat: obliczanie procentów
 • W 2017 r. będą podwyżki dla żołnierzy

  Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj rozporządzenie, które od początku 2017 r. podwyższa wskaźnik, według którego obliczane jest przeciętne uposażenie żołnierzy - poinformował szef BBN Paweł Soloch. Jeśli nie zmieni się tzw. kwota bazowa, żołnierze dostaną po 380 zł podwyżki.

 • Zasięg zasięgu ubóstwa ekonomicznego w Polsce w 2015 r.

  18 procent polskich rodzin z co najmniej czwórką dzieci i 9 procent z trójką dzieci znajduje się w skrajnym ubóstwie. Główny Urząd Statystyczny podał informację dotyczącą zasięgu ubóstwa ekonomicznego w Polsce w ubiegłym roku. Według danych urzędu, poniżej minimum egzystencji było 6,5 procent spośród wszystkich gospodarstw domowych.

 • Urlop jest pewny, ale termin nie

  Jestem mamą dzieci w wieku szkolnym, więc liczyłam na trzy tygodnie wolnego podczas wakacji. Sygnalizowałam to już kilka miesięcy temu, ale kiedy złożyłam wniosek, szefowa wyraziła zgodę tylko na dwa tygodnie i nie w terminie, o który wnioskowałam. Zgodziłam się, bo nie miałam innego wyjścia, ale mam wątpliwości, czy to w porządku - pisze pani Teresa. - Interesuje mnie też, w jaki sposób obliczane jest wynagrodzenie za czas urlopu dla pracujących w systemie prowizyjnym.

 • Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce ma dwa dna!

  Spada bezrobocie. Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w czerwcu wskaźnik bezrobocia wyniósł 5,9 procent wobec 6,1 procent w maju. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że w ubiegłym miesiącu stopa bezrobocia spadła do 5,9 proc.

 • Czy to prawda, że w tym roku zarobimy więcej? O ile wyższych zarobków można się teraz spodziewać? Będą jakieś wymierne korzyści przy najniższej pensji? Lena Lido z Łąk

 • Chcesz wiedzieć, który kredyt jest najlepszy? Zapytaj o RRSO!

  Pojęcie RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania pojawiło się na polskim rynku kredytowym z Ustawą o kredycie konsumenckim 12 maja 2011 roku. Na mocy tej ustawy wszystkie instytucje finansowe są zobligowane do podawania klientom wartości RRSO w celu ułatwienia im porównywania poszczególnych ofert kredytowych pomiędzy sobą. Ustawa zawiera nie tylko kompletną definicję RRSO, ale również sposób jej obliczania. Jak więc korzystać ze wskaźnika, aby skutecznie porównywać z jego pomocą...

 • Kto skorzysta na zmianach w wypłacaniu emerytur? Czy będą to wyłącznie podwyżki, czy niektórzy stracą część swoich świadczeń? Maria Wąsik z Brzegów

 • Niemcy: Rodziny zagrożone biedą

  Rodziny są bardziej zagrożone biedą, niż do tej pory zakładano - wynika z analizy Fundacji Bertelsmanna. Szczególnie drastyczna jest sytuacja rodziców samotnie wychowujących dzieci. Naukowcy - posługując się nową metodą - obliczyli, że aż 68 procent z nich jest zagrożonych ubóstwem. To o 20 proc. więcej niż we wcześniejszych analizach.

 • Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  Stopa bezrobocia - według BAEL - oscyluje w Czechach wokół poziomu 2,5 proc. Żadnej inny kraj w Unii Europejskiej nie może poszczycić się takimi wynikami.

 • Czym są mostki cieplne w budynku?

  Miejsca, przez które ciepło ucieka z domu to mostki cieplne (mostki termiczne). Mogą one podnosić nawet o 20 procent zapotrzebowanie budynku na ciepło. Zwiększają one więc koszty ogrzewania domu. Jak obniżyć rachunki? Należy wyeliminować ubytki ciepła, czyli popularne mostki.