• Informacje na temat:

  obliczanie zdolności kredytowej

Artykuły na temat: obliczanie zdolności kredytowej
 • ...}}--> Poznaj wstępnie swoją zdolność kredytową, zanim ustali ją bank. To pozwoli ci zaplanować kolejne kroki w staraniu o pożyczkę. Skorzystaj z kalkulatora on-line do obliczania zdolności kredytowej(...)? Pamiętaj, że banki bardzo różnie podchodzą do liczenia zdolności kredytowej. Jeden może stwierdzić, że nie stać cię na kredyt, a inny bez problemu może przyznać taką kwotę, jakiej potrzebujesz. Jeśli...

 • Czego nie wiedziałeś o zdolności kredytowej?

  Jedną ze składowych kredytu jest zdolność kredytowa, od której zależy czy zostanie on nam przyznany czy też nie. Wyjaśniamy w jaki sposób jest ona wyliczana oraz czy każdy ją ma.

 • Wiele osób planujących kupno np. mieszkania, zastanawia się, czy pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” będą doliczane do dochodów podczas obliczania zdolności kredytowej. Niestety, banki jeszcze tego nie wiedzą. Decyzję podejmą dopiero, kiedy przeanalizują zapisy projektu ustawy. Nie jest wykluczone, że będą te pieniądze doliczać, zwłaszcza przy kredytach i pożyczkach krótkoterminowych – jako...

 • Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

  Potrzebujesz pieniędzy, starasz się o kredyt, a na końcu i tak odbijasz się od ściany. Wszystkiemu winna jest niska zdolność kredytowa. Sprawdź, co na nią wpływa i co powinieneś zrobić dla poprawy swojej sytuacji.

 • .... Bez względu na to, czy klient korzysta z kart kredytowych i limitu w koncie, przy obliczaniu zdolności kredytowej zostaną one uwzględnione. Banki uwzględnią od 3,5 do 5 proc. kwoty limitów jako stałe(...). Warto więc się przyłożyć i uporządkować sytuację z myślą o poprawie swoich finansowych możliwości. Pospłacaj inne zobowiązania Banki potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności...

 • Zdolność kredytowa - jak ją zwiększyć?

  Polacy kupują dziś rekordowo dużo mieszkań - wciąż jednak wielu osobom staje na przeszkodzie zbyt niska zdolność kredytowa. Eksperci serwisu Homla.pl podpowiadają, jak można ją zwiększyć, by móc wreszcie kupić wymarzone M.

 • ...wymagania co do zdolności kredytowej ma Pekao (wymagany dochód to 3255 zł). Kolejne miejsca zajęły BNP Paribas (3307 zł dochodu) i Bank Millennium (3390 zł dochodu). Dla porównania – Deutsche Bank PBC, najbardziej restrykcyjny bank w sposobie wyliczania zdolności kredytowej, wymaga 4600 zł dochodu.

 • Podstawowymi warunkami uzyskania kredytu dla firmy jest posiadanie zdolności kredytowej, dobrej historii w banku, a także zabezpieczenie finansowania. W przypadku ubiegania się o kredyt dla spółki z o.o. niezbędne może być uzyskanie zgody wszystkich członków zarządu lub wspólników.

 • ...niewystarczającą z punktu widzenia banku zdolność kredytową, czyli zdolność do terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami. Bank w procesie oceny zdolności kredytowej oblicza wysokość kredytu, na jaki cię stać(...) poprawić. Możesz np. zrezygnować z karty kredytowej czy przyznanego limitu zadłużenia w ROR. Nawet jeśli z nich nie korzystasz, są one traktowane jak potencjalny dług. Inne rozwiązania? Np. pozyskaj...

 • Porównujesz oferty kredytu w kilku bankach? Możesz nie otrzymać go wcale!

  Zapytanie o kredyt w banku wiąże się z wyciągnięciem z Biura Informacji Kredytowej (BIK) raportu na temat historii kredytowej klienta * Każde zapytanie zapisuje się w BIK-u, a duża ich liczba może w znaczny sposób obniżyć zdolność kredytową * Czysty raport może wtedy nie wystarczyć - warto budować zdolność kredytową np. dzięki braniu sprzętu na raty.