• Informacje na temat:

  obliczenie podatku od spadku

Artykuły na temat: obliczenie podatku od spadku
 • Sprawy spadkowe często budzą emocje. Warto więc wiedzieć, co i kiedy załatwić, aby otrzymać należną część spadku, nawet jeśli testament okaże się dla nas niekorzystny.

 • Koszty uwzględniane przy sprzedaży prywatnej nieruchomości

  Osoby fizyczne zbywające odpłatnie prywatne nieruchomości lub prawa majątkowe zobowiązane są do zapłacenia podatku od dochodu z takiej transakcji. Obliczenie tego podatku wymaga z kolei ustalenia nie tylko przychodu z odpłatnego zbycia, ale również kosztów jego uzyskania.

 • W jakich okolicznościach sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze działu spadku podlegać będzie opodatkowaniu PIT?

  Zgodnie z prawem sprzedaż nieruchomości po 5 latach od dnia jej nabycia zwolniona jest z konieczności odprowadzania podatku dochodowego. Jak liczony jest ten podany przez ustawodawcę termin w przypadku nieruchomości nabywanych w drodze działu spadku?

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.

 • Kraje Zatoki Perskiej wprowadzają VAT

  Pięcioprocentowy VAT, czyli podatek od towarów i usług zamierzają wprowadzić za dwa lata kraje Zatoki Perskiej. Podatek ma być ratunkiem dla budżetów państw arabskich, które borykają się z kłopotami finansowymi po spadku cen ropy naftowej.

 • Kredyty opodatkowane - prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę bankową

  Prezydent podpisał tzw. ustawę o podatku bankowym, czyli opodatkowanie m.in. kredytów branych przez klientów w bankach. Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych przewiduje, że od lutego 2016 r. m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, SKOK-i i firmy pożyczkowe będą obłożone tzw. podatkiem bankowym, wynoszącym rocznie 0,44 proc. wartości ich aktywów.

 • Ekwiwalent za udziały zmarłego wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (równowartość), jako prawo majątkowe podlega opodatkowaniu podatkiem od...

 • Sprzedaż mieszkania: Uważaj na finansowe pułapki

  Sprzedaż mieszkania wiąże się z wieloma pułapkami. Za drobny błąd możesz słono zapłacić. Sprawdź, jak tego uniknąć.

 • Banki: Kurs sprawiedliwy korzystny dla kredytobiorców

  Dwa tygodnie temu Kancelaria Prezydenta przedstawiła projekt ustawy "o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i umów pożyczki", potocznie przewalutowania kredytów walutowych. Poniżej przedstawiamy oszacowanie wpływu rozwiązania zaproponowanego przez kancelarię na wynik sektora bankowego oraz ocenę jego oddziaływania na sytuację gospodarczą w Polsce.

 • Polska gospodarka może zaoszczędzić nawet 10 mld zł

  Spadki cen ropy naftowej martwią jej eksporterów, z Rosją na czele, ale cała gospodarka światowa zyskuje codziennie 1,8 mld dol. - szacują analitycy Citigroup. - Jeśli obecne ceny ropy utrzymają się przez rok, polscy konsumenci i przedsiębiorcy mogą oszczędzić rocznie nawet 10 mld zł - mówi Damian Olko, ekspert ds. badań i analiz Pracodawców RP.