• Informacje na temat:

  obligacja

Artykuły na temat: obligacja
 • ...wysokością i sposobem naliczania oprocentowania. Każda obligacja ma nominał 100 zł. To minimalna wartość inwestycji. Tylko obligacje 2-letnie mają stałe oprocentowanie, więc od początku znamy wysokość(...) 4-letnich w pierwszym roku mają one oprocentowanie 3,5 proc. W kolejnych latach stopa procentowa jest ustalona poprzez powiększenie wskaźnika inflacji o marżę – 1,25 punktu procentowego. Przy obligacjach 10

 • Nowe obligacje na rynku. Szansa czy zagrożenie

  Umożliwienie przedsiębiorstwom emisji nowego typu obligacji: wieczystych oraz podporządkowanych - przewiduje nowa ustawa o obligacjach. Będzie to dla nich kolejne, obok kredytów bankowych, źródło pozyskania kapitału.

 • To nowość Ministerstwa Finansów: obligacje tyl ko na 7 miesięcy (stąd nazwa). Są dostępne tylko w lutym. Zysk znany jest już w dniu zakupu. Oprocentowanie wynosi 2,62 proc. w skali roku (1% w 1. miesiącu, 2% od 2. do 6. miesiąca i 7%. w 7.).

 • Poradnik emitenta obligacji korporacyjnych

  Od kilku lat rozwija się w Polsce rynek obligacji korporacyjnych. Do tej pory z tej możliwości pozyskiwania środków skorzystało kilkaset firm. Ścieżki są więc już przetarte, co powoduje, że emitowanie obligacji staje się coraz prostsze i tańsze, a tym samym bardziej popularne, stając się alternatywą lub uzupełnieniem wobec finansowania kredytem bankowym.

 • Część pieniędzy otrzymywanych w ramach programu „Rodzina 500+” chciałabym oszczędzać z myślą o dalszej przyszłości moich dzieci. Słyszałam, że planowana jest emisja specjalnych obligacji państwowych dla osób otrzymujących świadczenia wychowawcze. Marta z Kłodzka.

 • Polacy ruszyli po obligacje. Można wygrać 10 tys. zł

  Polacy tłumnie ruszyli po obligacje skarbowe, które pozwalają wygrać nawet 10 tys. zł - informuje Bartosz Turek, analityk Open Finance.

 • ...obligacjach największych banków, takich jak PKO i BZ WBK, czy takich firm jak PKN Orlen, PGNiG, czy PGE nie należy spodziewać się odsetek wyższych niż 3,5-4,5 proc., a więc porównywalnych z oprocentowaniem...

 • Polacy kupili najwięcej obligacji od dekady

  Prawie 7 miliardów złotych wydali w ubiegłym roku Polacy na zakup oszczędnościowych obligacji skarbu państwa. To rekordowe dane.

 • 1. Kupując obligacje, pożyczamy pieniądze państwu na określony okres, a ono zobowiązuje się zwrócić je z odsetkami....

 • W czerwcu będzie dostępna obligacja premiowa!

  Resort finansów postanowił poszerzyć ofertę obligacji oszczędnościowych. W czerwcu dostępna będzie premiowa obligacja 10-miesięczna. Jej oprocentowanie ustalono na 1,5 proc. w skali roku. Czy to atrakcyjny kupon? Ciułacze sami muszą ocenić. Warto jednak podkreślić, że zakupione papiery dają szansę na wygranie specjalnej premii pieniężnej.