• Informacje na temat:

  obligacja

Artykuły na temat: obligacja
 • ...wysokością i sposobem naliczania oprocentowania. Każda obligacja ma nominał 100 zł. To minimalna wartość inwestycji. Tylko obligacje 2-letnie mają stałe oprocentowanie, więc od początku znamy wysokość(...) 4-letnich w pierwszym roku mają one oprocentowanie 3,5 proc. W kolejnych latach stopa procentowa jest ustalona poprzez powiększenie wskaźnika inflacji o marżę – 1,25 punktu procentowego. Przy obligacjach 10

 • Nowe obligacje na rynku. Szansa czy zagrożenie

  Umożliwienie przedsiębiorstwom emisji nowego typu obligacji: wieczystych oraz podporządkowanych - przewiduje nowa ustawa o obligacjach. Będzie to dla nich kolejne, obok kredytów bankowych, źródło pozyskania kapitału.

 • To nowość Ministerstwa Finansów: obligacje tyl ko na 7 miesięcy (stąd nazwa). Są dostępne tylko w lutym. Zysk znany jest już w dniu zakupu. Oprocentowanie wynosi 2,62 proc. w skali roku (1% w 1. miesiącu, 2% od 2. do 6. miesiąca i 7%. w 7.).

 • Obligacje 10-miesięczne przyciągnęły rekordową liczbę Polaków

  Polacy szukają alternatywnych dla bankowych lokat sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Obligacje skarbowe notują rekordowe wyniki sprzedaży. Przez pierwsze pół roku sprzedano obligacje za blisko 5,8 mld zł. To więcej niż w całym 2016 roku. Chwyt na obligacje premiowe które były dostępne tylko w czerwcu zadziałał.

 • Część pieniędzy otrzymywanych w ramach programu „Rodzina 500+” chciałabym oszczędzać z myślą o dalszej przyszłości moich dzieci. Słyszałam, że planowana jest emisja specjalnych obligacji państwowych dla osób otrzymujących świadczenia wychowawcze. Marta z Kłodzka.

 • Poradnik emitenta obligacji korporacyjnych

  Od kilku lat rozwija się w Polsce rynek obligacji korporacyjnych. Do tej pory z tej możliwości pozyskiwania środków skorzystało kilkaset firm. Ścieżki są więc już przetarte, co powoduje, że emitowanie obligacji staje się coraz prostsze i tańsze, a tym samym bardziej popularne, stając się alternatywą lub uzupełnieniem wobec finansowania kredytem bankowym.

 • ...obligacjach największych banków, takich jak PKO i BZ WBK, czy takich firm jak PKN Orlen, PGNiG, czy PGE nie należy spodziewać się odsetek wyższych niż 3,5-4,5 proc., a więc porównywalnych z oprocentowaniem...

 • Obligacje skarbowe wciąż chętnie kupowane przez Polaków

  Choć może to wyglądać na wielką desperację ciułaczy, Polacy wciąż chętnie kupują krótkoterminowe 3-miesięczne obligacje skarbu państwa. Ich oprocentowanie to zaledwie 1,5 proc. w skali roku. Najpewniej cieszą się popularnością właśnie ze względu na krótki termin - stanowią alternatywę dla kont oszczędnościowych.

 • 1. Kupując obligacje, pożyczamy pieniądze państwu na określony okres, a ono zobowiązuje się zwrócić je z odsetkami....

 • Polacy ruszyli po obligacje. Można wygrać 10 tys. zł

  Polacy tłumnie ruszyli po obligacje skarbowe, które pozwalają wygrać nawet 10 tys. zł - informuje Bartosz Turek, analityk Open Finance.