• Informacje na temat:

  obligacje carskie

Artykuły na temat: obligacje carskie
 • Dolar zyskiwał wczoraj na wypowiedzi Jeffreya Lackera z Fed, który zachęcał do wyprzedzającego podwyższania stóp procentowych w obronie przed potencjalnie zbyt dużą inflacją - ale w innych godzinach ten sam dolar tracił na wartości i np. dziś rano byliśmy przy 1,1220-30.

 • Jedenaście dekad pomnażania bogactwa

  Analitycy Credit Suisse przedstawili niedawno kolejną edycję raportu o inwestowaniu na świecie na przestrzeni minionych 112 lat. Oprócz wzbogacenia swojej świadomości historycznej inwestorzy mogą zaczerpnąć z niego szereg informacji pomocnych w budowie portfela.

 • GPW: 15 lat wzlotów i upadków

  15 lat działalności Giełdy Papierów Wartościowych to nie tylko obrót akcjami czy obligacjami. 15 lat GPW to także wzrost świadomości ekonomicznej społeczeństwa polskiego i tysiące osób rok rocznie wstępujących w świat gry na giełdzie.

 • ZUS lepszy niż OFE? Nie dajmy się oszukać

  Jednym z zasadniczych powodów wyższości emerytur kapitałowych nad ZUS jest wyższa stopa zwrotu z przekazanej do systemu składki. Dlatego przeciwnicy OFE często kwestionują ten fakt, twierdząc, że akcje w długim okresie i tak nie zarobią więcej, niż wynosi wzrost PKB. Czy rzeczywiście?

 • UE: 11 miliardów euro dla Ukrainy

  Komisja Europejska przyjęła w środę pakiet wsparcia dla Ukrainy, który może mieć wartość co najmniej 11 mld euro i dotyczyć kilku najbliższych lat - poinformował w Brukseli szef KE Jose Barroso.