• Informacje na temat:

  obligacje indeksowane

Artykuły na temat: obligacje indeksowane
 • ...jak w przypadku rachunków oszczędnościowych, zauważalny zysk osiągniesz, zakładając lokatę na dłuższy termin. Obligacje państwowe Kolejnym sposobem na zainwestowanie „500 plus” są specjalne Rodzinne Obligacje Skarbowe. Ministerstwo Finansów przygotowało niedawno propozycję tylko dla rodzin pobierających te świadczenia. Można kupić dwa rodzaje papierów dłużnych – na 6 lat i na 12 lat...

 • MF przygotowało ofertę lutowych obligacji oszczędnościowych

  Resort finansów nie ukrywa, że oferowane inwestorom indywidualnym skarbowe obligacje oszczędnościowe cieszą się w ostatnich miesiącach sporą popularnością. Powodem może być nieatrakcyjna oferta banków. Oprocentowanie lokat wciąż pozostaje niskie, a obligacje - szczególnie te indeksowane inflacją - pozwalają zyskać więcej. MF przygotowało ofertę lutowych obligacji.

 • Obligacje skarbowe idą jak woda, oszczędzający czekają na premie

  Wciąż mocno rośnie zainteresowanie oszczędzających obligacjami skarbowymi. Wyniki w pierwszych pięciu miesiącach wskazują, że po rekordowych zakupach w 2017 roku ten rok zapowiada się jeszcze lepiej.

 • Polacy kupują obligacje o stałym oprocentowaniu

  W marcu 2015 r. sprzedaż standardowych obligacji oszczędnościowych utrzymała się na stabilnym poziomie zbliżonym do średniomiesięcznej sprzedaży w ostatnich sześciu miesiącach. Drobni inwestorzy po spadku stóp procentowych w NBP kupowali szczególnie obligacje 2-letnie o stałym oprocentowaniu.

 • Czy 2018 będzie rokiem obligacji?

  "Nie zanosi się na to, żeby 2018 r. był rokiem obligacji, ale trzeba pamiętać, że to samo mówiono na początku ubiegłego roku, który okazał się całkiem udany". W przeciwieństwie do RPP główne banki centralne prowadzą coraz mniej łagodną politykę uważają analitycy Union Investment TFI.

 • Sprzedaż obligacji oszczędnościowych wyniosła 207,4 mln zł

  Sprzedaż obligacji oszczędnościowych w maju wyniosła 207,4 mln zł wobec 129,1 mln zł w kwietniu - wynika z komunikatu MF. "To najwyższa wartość sprzedaży w tym roku i najwyższa - nie uwzględniając emisji specjalnych - od stycznia 2014 r." - napisano w komunikacie.

 • Rośnie sprzedaż obligacji ze zmiennym oprocentowaniem

  Rośnie sprzedaż obligacji oszczędnościowych ze zmiennym oprocentowaniem. Polacy chcą w ten sposób zabezpieczyć oszczędności przed rujnującym wpływem inflacji.

 • Resort finansów nie zmienia oprocentowania obligacji skarbowych

  Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych utrzymane zostało w marcu na poziomie z lutego - poinformowało Ministerstwo Finansów. Polacy chętnie kupują oszczędnościowe papiery skarbowe, które - choć nie dają wielkich zysków - pozwalają chronić oszczędności przed inflacją.

 • Polacy chętniej inwestują w obligacje o zmiennym oprocentowaniu. Boimy się inflacji?

  Obligacje oszczędnościowe wciąż dobrze się sprzedają - informuje resort finansów. W listopadzie, wartość sprzedanych papierów znacząco przekroczyła miliard złotych.

 • Obligacje ze stratą, ale i tak lepsze od lokat

  Od początku października Ministerstwo Finansów oferuje nowe, trzymiesięczne obligacje skarbowe, z oprocentowaniem 1,5 proc. w skali roku. Tymczasem GUS podał w piątek, że inflacja wynosi już 2,2 proc. To oznacza, że inwestując w nowe papiery skarbowe, poniesiemy stratę, co raczej nie zachęca do budowania skłonności do oszczędzania, na której tak bardzo zależy rządowi.