• Informacje na temat:

  obligacje komunalne

Artykuły na temat: obligacje komunalne
 • Obligacje komunalne szansa dla samorządu

  Obligacje komunalne są wielką szansą na rozwój regionów kraju. Dzięki pozyskanemu kapitałowi w drodze ich emisji samorządy realizują zadania publiczne służące zaspokajaniu potrzeb lokalnej społeczności.

 • Czy obligacje staną się popularniejsze od lokat?

  W ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować rzadko spotykaną sytuację w polskim sektorze produktów inwestycyjnych. Obligacje, wyemitowane przez jeden z banków, cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że rozeszły się w ciągu kilku godzin. Michał Kwasek z ANG Spółdzielni Pośredników Ubezpieczeniowych wyjaśnia, jakie zagrożenia wiążą się z takim sposobem inwestowania.

 • Rynek Catalyst chce przyciągnąć emisje i drobnych inwestorów

  Catalyst, rynek papierów dłużnych GPW, powstał pięć lat temu. Dziś wartość notowanych tam papierów przekracza 531 mld zł. Obok obligacji skarbowych na Catalyst handluje się obligacjami korporacyjnymi jednostek samorządu terytorialnego oraz banków spółdzielczych. Nowe przepisy mają przyciągnąć duże emisje i zachęcić drobnych inwestorów do kupowania obligacji.

 • Obligacje korporacyjne: Jest miejsce na obligacje mieszkaniowe

  Rząd ujawnił zarys składającego się z trzech filarów programu rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Aż się prosi, by elementem łączącym dwa z nich, czyli wymagający pieniędzy Narodowy Fundusz Mieszkaniowy oraz system oszczędzania na cele mieszkaniowe, stał się idealnie do tego pasujący instrument w postaci obligacji mieszkaniowych.

 • Obligacje korporacyjne: Nie trzeba bać się ratingu?

  Przypadek obniżenia oceny polskiego długu przez Standard & Poor's może zniechęcać emitentów obligacji do poddania się ocenie wiarygodności przez niezależne agencje. Jednak korzyści z posiadania ratingu są niezaprzeczalne, nawet biorąc pod uwagę negatywne konsekwencje jego chwilowego pogorszenia.

 • Raport bieżący nr 21/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do raportu 20/2016 z dnia 22 sierpnia 2016 roku, w...

 • W 2015 roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego należał do najbardziej aktywnych na rynku akcji oraz obligacji.

 • Raport bieżący nr 5/2014 Podstawa Prawna: Regulamin rynku pozagiełdowego Zgodnie z przytętymi zasadami ustalenie prawa do odsetek dla III transzy obligacji...

 • Raport bieżący nr 37/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Idea Bank S.A. ("Emitent”, "Spółka”)...

 • W 2017 r. wartość nieskarbowych obligacji notowanych na rynku Catalyst wzrosła o 17% i pobiła historyczny rekord - wynika z raportu firmy Grant Thornton pod patronatem GPW. Rosnącą popularność Catalyst potwierdza również liczba notowanych instrumentów dłużnych.