• Informacje na temat:

  obligacje korporacyjne

Artykuły na temat: obligacje korporacyjne
 • Kiedy państwo chce pożyczyć pieniądze od firm lub swoich obywateli, sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Tak samo działają przedsiębiorstwa. One emitują obligacje korporacyjne. Każdy może lokować w nie oszczędności. Podpowiadamy jak to zrobić, by zyskać najwięcej przy najmniejszym ryzyku.

 • Wyniki funduszy obligacji korporacyjnych

  W grudniu 2018 r fundusze obligacji korporacyjnych po raz kolejny zanotowały wyjątkowo wysokie odpływy sięgające 1,1 mld zł (źródło: analizy.pl). Fundusze te cierpią tak samo jak cały rynek obligacji Catalyst, co jest oczywiście pokłosiem afery GetBack, która w znaczący sposób popsuła nastroje wokół tego rynku.

 • Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  ...posiadają większy kapitał, mogą wybrać obligacje korporacyjne. Ze względu na niskie stopy procentowe, Polacy chętniej też kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Zwrot z inwestycji w lokale waha się(...) równocześnie w różne aktywa, np. fundusze inwestycyjne, akcje czy obligacje. Jak pokazują najnowsze dane, Polacy przekonują się do inwestowania w fundusze. W ciągu całego 2017 r. liczba osób...

 • Obligacje korporacyjne sprawdzą się w krótkim terminie?

  Wiele osób woli krótkoterminowe lokaty bankowe od obligacji obawiając się, że inwestycja w papiery wartościowe oznacza konieczność zamrożenia środków nawet na kilka lat. Niesłusznie. Zdaniem analityków inwestując w obligacje korporacyjne należy również zwracać uwagę na to czy dana emisja obligacji jest zabezpieczona czy nie i jaka jest jakość zaoferowanego zabezpieczenia.

 • ...się obligacje korporacyjne największych i najbardziej stabilnych polskich firm. W dłuższym terminie najlepsza wydaje się inwestycja w nieruchomość. Co się będzie działo za kilkadziesiąt lat z akcjami...

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • ..., pozostałe środki w inne instrumenty finansowe, np. obligacje korporacyjne. Każdy fundusz przynajmniej raz do roku informuje swoich klientów o osiągniętych wynikach, przekazuje także informacje...

 • Afera GetBacku nie zaszkodziła rynkowi obligacji korporacyjnych?

  W samym środku największej dotychczas polskiej afery z obligacjami firm statystyki spłacalności korporacyjnego długu mówią nam, że rynek trzyma się jednak całkiem nieźle - przekonują eksperci.

 • Niestety, nasza finansowa przyszłość na emeryturze wygląda źle. Z prognoz Ministerstwa Pracy wynika, że świadczenia emerytalne w najbliższych 20-30 latach będą niższe od obecnych nawet o jedną trzecią. Musimy sami zatroszczyć się o godne życie po zakończeniu aktywności zawodowej. Jednym z lepszych pomysłów jest odkładanie pieniędzy na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE).

 • Stawka WIBOR plus 2,5-4,5 proc. to zarobek, na jaki można liczyć przy zakupie obligacji korporacyjnych nieobarczonych przesadnym ryzykiem. To znacznie lepiej niż na lokacie, zwłaszcza że jak podkreślają eksperci, ryzyko spadku WIBOR-u jest niskie. Jednak by inwestycja przyniosła zysk, inwestor musi rozważnie dobrać emitenta i ocenić prawdopodobieństwo, że spłaci on dług w terminie i obiecanej wysokości.