• Informacje na temat:

  obligacje notowania za 2015 rok

Artykuły na temat: obligacje notowania za 2015 rok
 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ..., a całą akcję koordynowała unijna agencja Frontex. W sumie w 2015 r. do Europy przybyło ok. 1 mln imigrantów. Do połowy 2016 - jak podaje Międzynarodowa Organizacja Migracji (IOfM) - ta liczba wyniosła 204 311 osób. Jeśli to tempo się utrzyma, rok zamknie się liczbą o ponad połowę niższą niż w 2015 r. Jeszcze w grudniu 2015 r. poważni analitycy przewidywali, że trend będzie odwrotny. Pomylili się...

 • Obligacje korporacyjne: O inwestora trzeba powalczyć

  Spory ruch panuje we wszystkich segmentach papierów dłużnych. Świadczy o tym wzrost rentowności skarbowych obligacji dziesięcioletnich, duże zainteresowanie obligacjami detalicznymi, szybko znikające emisje papierów firm. Ale jednocześnie inwestorów trzeba kusić wyższymi odsetkami.

 • Rosną płace i zatrudnienie

  ...zatrudniających powyżej 9 osób w czerwcu br. wyniosło 5752,7 tys. osób. To więcej niż w czerwcu 2015 r. (5577,8 tys.) oraz w maju br. (5733,6 tys.). Jesteśmy obecnie w szczycie sezonu na prace(...) czynniki widać w danych obrazujących liczbę wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. W czerwcu odnotowano ich 143,5 tys., co stanowiło o ponad 1/5 lepszy wynik niż o tej porze rok temu...

 • Obligacje: Dobre czasy mogą się skończyć?

  Spora grupa spółek notowanych na warszawskiej giełdzie zaczęła przyzwyczajać inwestorów do dzielenia się zyskami. W tym roku w przypadku kilku firm pojawiły się jednak sygnały, że dobre czasy mogą się skończyć.

 • ...z większości izb wynika jednak, że zyski ze sprzedaży papierów wartościowych w ubiegłym roku były niższe niż rok wcześniej. - - - - - Zagraniczne dochody Polaków (te opodatkowane w kraju) wzrosły(...) podatnicy, wyniósł prawie 11 mld zł i był o 17 proc. większy niż rok wcześniej. Deklarację taką złożyło 208 tys. podatników. Największa grupa rozliczała się w urzędach województwa wielkopolskiego (ponad 28

 • Rok po udanym debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Torpol., lider polskiego sektora inwestycji kolejowych i tramwajowych, wyemituje 3-letnie obligacje o łącznej wartości 40 mln zł. Środki pozyskane z emisji pozwolą na zwolnienie limitów bankowych i lepsze przygotowanie pod nadchodzące duże projekty z nowej perspektywy.

 • Prognoza dla rynku Catalyst na rok 2015

  W 2015 roku tendencja do przeprowadzania publicznych emisji na rynku Catalyst powinna powrócić. Zdaniem Emila Szwedy, emisje publiczne będą przeżywały renesans, więcej będzie można zarobić na wzroście cen obligacji na rynku wtórnym.

 • Niekorzystny rok dla obligacji korporacyjnych

  W ramach scenariusza analogicznego do kryzysu kredytowego, światowe rynki obligacji mogą się załamać, jeżeli Rezerwa Federalna zbyt agresywnie będzie podwyższać stopy procentowe - przestrzega Saxo Bank.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • Piątek nie powinien przynieść istotnych zmian w notowaniach EUR/PLN

  Piątek nie powinien przynieść istotnych zmian w notowaniach euro-dolara, jak i euro-złotego. Dopiero przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC może wpłynąć na większą zmienność na rynku i "ustawić" notowania walut i innych aktywów.