• Informacje na temat:

  obligacje orlenu oprocentowanie

Artykuły na temat: obligacje orlenu oprocentowanie
 • Rekordowy popyt na obligacje firm

  W I półroczu detaliczni inwestorzy przeznaczyli ponad 2,2 mld zł na inwestycje w obligacje firm oferowane w publicznych ofertach na podstawie prospektów. Podaż papierów była najwyższa w historii.

 • Styczeń może okazać się zimny dla obligacji

  W Skandynawii styczeń jest zwykle miesiącem, w którym należy unikać wychodzenia z domu, charakteryzującym się bardzo niskimi temperaturami, mroźnymi wiatrami i obfitymi opadami deszczu lub śniegu.

 • Długoterminowe kontrakty na WIBOR rosną o ok. 20 pkt bazowych dyskontując dodatkową podwyżkę stóp w okresie pięciu lat. W piątek przed południem tracą na tym obligacje firm o stałym oprocentowaniu. Na samym Catalyst widać natomiast raczej pojedyncze manifestacje obaw o wysokość stóp w Polsce.

 • Obligacje: Czeka nas rok, jakiego jeszcze nie było

  Niczego nie naciągając, można założyć, że w 2017 r. wartość publicznych emisji przeprowadzanych na podstawie prospektów wyniesie ok. 1,5 mld zł, co wyrówna rekord z 2016 r. Jednak przy odrobinie dobrej woli rekord zostanie pobity o 50 proc.

 • Wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Ruch żyje tylko dzięki kredytom

  Siedem lat restrukturyzacji czołowego kolportera prasy przyniosło ponad 0,5 mld zł strat, wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Firma wciąż funkcjonuje dzięki uprzejmości Alior Banku i niepłaceniu rachunków wydawcom. Są jednak i tacy, którzy na tym korzystają.

 • Obligacje: Spółki z NewConnect pożyczają drogo

  Średnie oprocentowanie dostępnych dla inwestorów indywidualnych obligacji na Catalyst wynosi 7,78 proc., lecz podmioty z rynku NewConnect płacą ponad 10 proc. To nawet więcej niż w przypadku spółek niepublicznych o mniejszych obowiązkach informacyjnych.

 • Obligacje dają zarobić na debiutach

  Kupując obligacje korporacyjne na rynku pierwotnym z myślą o ich sprzedaży po wprowadzeniu do giełdowego obrotu, można nieźle zarobić. Średnia rentowność sprzedaży z ostatnich 50 debiutów na rynku Catalyst wynosi bowiem 13,66 proc. brutto.

 • Unipetrol zadłużony po uszy

  Prywatna spółka - Pierwszy Prywatyzacyjny Fundusz - skupiła obligacje jednej ze spółek zależnych czeskiego Unipetrolu o wartości 400 mln zł. Oprocentowanie papierów sięga 11%. Pierwsza transza obligacji ma zostać spłacona w 2007 roku.

 • Banki: Jeśli nie lokaty, to co?

  W bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych Polacy trzymają w sumie blisko 540 mld zł. Nieco mniej niż połowa tej kwoty przypada na lokaty terminowe (264 mld zł), zaś pozostałe 276 mld zł spoczywa na rachunkach bieżących, w tym - według szacunków Open Finance - grubo ponad połowa na kontach oszczędnościowych. Tymczasem przeciętne oprocentowanie oferowanych aktualnie przez banki

 • Jeśli długa lokata, to z odsetkami zależnymi od stopy WIBOR

  Poszukujesz długoterminowej lokaty? Rozważ założenie takiej ze zmiennym oprocentowaniem, w przeciwnym razie wystawisz się na co najmniej kilkunastomiesięczne zamrożenie oszczędności przy niskiej stawce.