• Informacje na temat:

  obligacje państwowe oprocentowanie

Artykuły na temat: obligacje państwowe oprocentowanie
 • Od października rodziny korzystające z „500+” mogą kupować nowy typ obligacji – 12- i 6-letnie – z korzystniejszym oprocentowaniem niż mają inne obligacje. To dobry pomysł, jeśli ktoś myśli o długofalowym oszczędzaniu. Obligacje są bardzo bezpieczną formą lokowania pieniędzy, bo ich wykup gwarantuje państwo. 6-letnie obligacje w pierwszym roku będą oprocentowane na...

 • "Dobra zmiana" PiS szkodzi polskiej gospodarce - Nowoczesna

  - Turbulencje na rynku złotego, wzrost oprocentowania polskich obligacji oraz spadki na akcjach państwowych spółek to efekty półrocznych rządów PiS - przekonywali podczas wtorkowego briefingu w Sejmie posłowie Nowoczesnej.

 • ...jak w przypadku rachunków oszczędnościowych, zauważalny zysk osiągniesz, zakładając lokatę na dłuższy termin. Obligacje państwowe Kolejnym sposobem na zainwestowanie „500 plus” są specjalne(...). Cena pojedynczej obligacji to 100 zł. Obligacje skarbowe są jednymi z pewniejszych lokat pieniędzy, gdyż są gwarantowane przez państwo. Korzyścią jest tu nie tylko oprocentowanie – tak jak...

 • Obligacje korporacyjne: Jest miejsce na obligacje mieszkaniowe

  Rząd ujawnił zarys składającego się z trzech filarów programu rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Aż się prosi, by elementem łączącym dwa z nich, czyli wymagający pieniędzy Narodowy Fundusz Mieszkaniowy oraz system oszczędzania na cele mieszkaniowe, stał się idealnie do tego pasujący instrument w postaci obligacji mieszkaniowych.

 • Niestety, opinie ekspertów są jednoznaczne – państwowe emerytury, zwłaszcza młodych, którzy wkraczają na rynek pracy, będą naprawdę niewielkie. Aby 25-letnia Monika miała taką(...) jednak eksperckiej wiedzy. Jej brak może się srogo zemścić. Na drugim biegunie są całkowicie bezpieczne produkty finansowe: lokaty bankowe i obligacje. Z reguły dają one niewielki zysk – choć są tu...

 • Bank europejski wyda ponad bilion euro

  Rozpoczął się gigantyczny program skupu aktywów przez EBC. Bank ma do wydania ponad bilion euro w ciągu półtora roku. Za dobrą cenę chce zakupić obligacje państwowe ze strefy euro. Niemcy wątpią, czy plan się powiedzie.

 • ...myślimy o chwili, kiedy przestaniemy pracować. Jedynie 6 proc. z nas ufa państwowemu ubezpieczycielowi, choć i 3 proc. z nich dodaje, że bezpieczniej jest mieć z czego dokładać. Fachowcy zwracają uwagę(...) – lokując pieniądze w najbardziej dochodowych produktach. Najbezpieczniejsze, ale przynoszące najmniejszy profit, są obligacje Skarbu Państwa. W nich „zamrażamy” środki na określony z góry czas. Jeśli...

 • Grecja: Pierwsza emisja 10-letnich obligacji od kryzysu

  Po raz pierwszy od kryzysu zadłużenia Grecja sprzedała w tym tygodniu obligacje skarbowe z 10-letnim okresem zapadalności - poinformowała grecka telewizja państwowa ERT.

 • Na obligacjach zarobisz więcej niż na lokacie

  O połowę więcej zarobiłby inwestor, który od 2005 roku zamiast na lokatach bankowych, odkładałby swoje pieniądze kupując skarbowe papiery dłużne - wynika z szacunków Open Finance. Mimo wyższych odsetek obligacje kuszą znacznie mniej osób niż bankowe depozyty.

 • BPH TFI: Czarne chmury nad rynkami obligacji

  Zdaniem analityków BPH TFI, nadchodzą ciężkie czasy dla funduszy inwestycyjnych które inwestują i zarządzają portfelami obligacji. Na rynkach długu znacznie trudniej będzie zarobić.