• Informacje na temat:

  obligacje skarbowe oprocentowanie

Artykuły na temat: obligacje skarbowe oprocentowanie
 • Obligacje skarbowe to rodzaj pożyczki, jaką państwo zaciąga u osób prywatnych i firm, które kupują ten rodzaj papierów wartościowych. To najbardziej bezpieczna lokata oszczędności. Skarb Państwa całym swoim majątkiem gwarantuje, że w określonym terminie otrzymamy odsetki i obligacje zostaną wykupione – czyli odzyskamy pieniądze, jakie na nie wydaliśmy.

 • Resort finansów nie zmienia oprocentowania obligacji skarbowych

  Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych utrzymane zostało w marcu na poziomie z lutego - poinformowało Ministerstwo Finansów. Polacy chętnie kupują oszczędnościowe papiery skarbowe, które - choć nie dają wielkich zysków - pozwalają chronić oszczędności przed inflacją.

 • ...1. Kupując obligacje, pożyczamy pieniądze państwu na określony okres, a ono zobowiązuje się zwrócić je z odsetkami....

 • Obligacje skarbowe stają się modne

  Początek roku przynosi wzrost zainteresowania oszczędzających obligacjami skarbowymi. W styczniu ulokowano w nich ponad miliard złotych, najwięcej od ponad dwóch lat.

 • Masz nadwyżkę pieniędzy? Pomyśl o bezpiecznym sposobie oszczędzania, np. obligacjach Skarbu Państwa (kupisz w PKO lub Internecie). Kosztują po 100 zł, a terminy wynoszą 2, 3, 4, lub 10 lat. Które wybrać? 2-letnie mają stałe oprocentowanie, więc znasz z góry przyszły zysk. Oprocentowanie 3-letnich ustala się co 6 miesięcy – musisz liczyć się nie tylko z jego wzrostem, ale...

 • Polacy kupują obligacje o stałym oprocentowaniu

  W marcu 2015 r. sprzedaż standardowych obligacji oszczędnościowych utrzymała się na stabilnym poziomie zbliżonym do średniomiesięcznej sprzedaży w ostatnich sześciu miesiącach. Drobni inwestorzy po spadku stóp procentowych w NBP kupowali szczególnie obligacje 2-letnie o stałym oprocentowaniu.

 • ...1. Konto IKE- Obligacje to rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać z myślą o swojej emeryturze, nie ponosząc ryzyka finansowego. 2....

 • Resort finansów ustalił oprocentowanie styczniowych obligacji oszczędnościowych

  Oszczędnościowe obligacje skarbowe są coraz chętniej kupowane przez Polaków. Są nieco lepiej oprocentowane niż większość lokat bankowych, a niektóre z oferowanych przez MF papierów indeksowane są wskaźnikiem inflacji, co ma chronić oszczędności przed utratą wartości.

 • Klasyczne lokaty bankowe, i obligacje skarbowe to najbezpieczniejsze produkty finansowe, dzięki którym możemy pomnażać nasze oszczędności....

 • Majowa oferta oszczędnościowych obligacji skarbowych - oprocentowanie bez zmian

  Resort finansów utrzymał na niezmienionym poziomie oprocentowanie najpopularniejszych oszczędnościowych obligacji skarbowych. Majowe dwulatki przyniosą 2 proc. w skali roku.