• Informacje na temat:

  obligacje skarbowe rentowności

Artykuły na temat: obligacje skarbowe rentowności
 • Nasze wielkie greckie rentowności

  Mija osiem lat od pierwszego pakietu ratunkowego dla Grecji. Tymczasem dziesięcioletnie obligacje skarbowe tego kraju nadal zapewniają rentowność na poziomie 4%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż porównywalne europejskie obligacje skarbowe.

 • Obligacje: Ministerstwo Finansów kusi promocjami

  Ministerstwo Finansów utrzymuje oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych na niezmienionym poziomie. Oprocentowanie papierów skarbowych utrzymane zostało na poziomie z ubiegłego miesiąca, podobnie jak wysokość mnożnika i marż w kolejnych okresach odsetkowych.

 • Solidne polskie obligacje dadzą zarobić?

  Wyceny polskich obligacji bronią się w obliczu ostatnich rynkowych zawirowań. Rentowności polskich dziesięciolatek utrzymują się w przedziale 3,10%-3,30% .

 • Uwaga na inflację! Co z obligacjami?

  "Królową obligacji jest inflacja" często odpowiadają zarządzający długiem zapytani o główny czynnik fundamentalny, kształtujący ceny długoterminowych papierów skarbowych.

 • Zagranica nie chce inwestować w polskie papiery skarbowe

  Na przełomie listopada i grudnia rentowności polskich obligacji pobiły ponaddwuletni rekord. Oznacza to, że zagraniczni inwestorzy nie chcą inwestować w polskie papiery, i obawiają się o koszty obciążonego budżetu państwa. Dla Polski oznacza wysokie koszty obsługi długu publicznego, które płacimy zagranicznym instytucjom za pożyczanie pieniędzy.

 • Rynki obligacji wyceniają, że FED obniży w tym roku stopy procentowe, co stanowi zmianę narracji względem zapowiadanych w zeszłym roku podwyżek stóp, i marcowej aktualizacji o utrzymaniu ich na obecnych poziomach, aż do ubiegłotygodniowego wystąpienia J. Powella, w którym zasygnalizował gotowość do cięć stóp procentowych, nawiązując m.in. do negocjacji handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a ich największymi partnerami handlowymi.

 • Polacy kupują obligacje o stałym oprocentowaniu

  W marcu 2015 r. sprzedaż standardowych obligacji oszczędnościowych utrzymała się na stabilnym poziomie zbliżonym do średniomiesięcznej sprzedaży w ostatnich sześciu miesiącach. Drobni inwestorzy po spadku stóp procentowych w NBP kupowali szczególnie obligacje 2-letnie o stałym oprocentowaniu.

 • Czy 2018 będzie rokiem obligacji?

  "Nie zanosi się na to, żeby 2018 r. był rokiem obligacji, ale trzeba pamiętać, że to samo mówiono na początku ubiegłego roku, który okazał się całkiem udany". W przeciwieństwie do RPP główne banki centralne prowadzą coraz mniej łagodną politykę uważają analitycy Union Investment TFI.

 • Rentowności obligacji

  Rentowności polskich obligacji 10-letnich wzrosły na koniec dnia o zaledwie +0,3bps do poziomu 3,046%. Dochodowości papierów skarbowych w eurolandzie rosły średnio o około +3,5 bps.

 • Bezpieczeństwo obligacji skarbowych to już historia?

  Obligacje skarbowe państw rozwiniętych przez lata uchodziły za bezpieczne i stabilne źródło dochodu. Jednak wprowadzenie ujemnych stóp procentowych oraz silne zaangażowanie banków centralnych w rynek obligacji powoduje, że te instrumenty mogą być niezwykle ryzykowne.Zdaniem analityków Cinkciarz.pl rynek naszego długu też jest narażony na ryzyko spadku.