• Informacje na temat:

  obligacje skarbu państwa 2 letnie

Artykuły na temat: obligacje skarbu państwa 2 letnie
 • Jeśli chcemy, by nasze oszczędności były w 100 proc. bezpieczne i przynosiły nam zyski, mamy trzy możliwości: klasyczne lokaty bankowe, konta oszczędnościowe oraz obligacje Skarbu Państwa.

 • Sprzedaż obligacji oszczędnościowych wyniosła 207,4 mln zł

  Sprzedaż obligacji oszczędnościowych w maju wyniosła 207,4 mln zł wobec 129,1 mln zł w kwietniu - wynika z komunikatu MF. "To najwyższa wartość sprzedaży w tym roku i najwyższa - nie uwzględniając emisji specjalnych - od stycznia 2014 r." - napisano w komunikacie.

 • Masz nadwyżkę pieniędzy? Pomyśl o bezpiecznym sposobie oszczędzania, np. obligacjach Skarbu Państwa (kupisz w PKO lub Internecie). Kosztują...

 • Polacy kupili najwięcej obligacji od dekady

  Prawie 7 miliardów złotych wydali w ubiegłym roku Polacy na zakup oszczędnościowych obligacji skarbu państwa. To rekordowe dane.

 • Obligacje skarbowe to rodzaj pożyczki, jaką państwo zaciąga u osób prywatnych i firm, które kupują ten rodzaj papierów wartościowych. To najbardziej bezpieczna lokata oszczędności. Skarb Państwa całym swoim majątkiem gwarantuje, że w określonym terminie otrzymamy odsetki i obligacje zostaną wykupione – czyli odzyskamy pieniądze, jakie na nie wydaliśmy.

 • Polacy wciąż chętnie kupują obligacje skarbowe

  Niskie oprocentowanie lokat bankowych skłania oszczędzających do poszukiwania alternatywnych instrumentów lokowania pieniędzy. Tradycyjnie, dużą popularnością cieszą się oszczędnościowe obligacje skarbu państwa.

 • ...1. Kupując obligacje, pożyczamy pieniądze państwu na określony okres, a ono zobowiązuje się zwrócić je z odsetkami....

 • Polacy pozostają wierni skarbowym papierom

  Polacy wciąż chętnie inwestują w obligacje skarbu państwa. Rządowe papiery przeznaczone dla oszczędzających osób fizycznych dają niewiele wyższy zysk niż lokaty bankowe, jednak uważane są za bardzo bezpieczny sposób lokowania oszczędności.

 • ...formy oszczędzania to lokaty bankowe i obligacje Skarbu Państwa. Wybierając je, nie stracimy wpłaconych pieniędzy i zwykle z góry wiemy, na jaki zysk można liczyć. Obecnie, wg comperia.pl(...) BIZ PRO (2,6 proc.). Jeśli chodzi o obligacje (każda ma nominał 100 zł), mamy do wyboru 2-, 3-, 4- i 10-letnie. 2-letnie mają stałe oprocentowanie – 2 proc. w skali roku.

 • Kapitalni.org: Polacy korzystający z 500+ nie zamierza zainwestować w obligacje Skarbu Państwa

  Obligacje emitowane wyłącznie dla beneficjentów rządowego programu miały ich zachęcić do długoterminowego oszczędzania, jednak na razie dodatkowe wpływy zaspokajają przede wszystkim bieżące potrzeby - wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla platformy edukacyjnej Kapitalni.org.