• Informacje na temat:

  obligacje skarbu państwa notowania

Artykuły na temat: obligacje skarbu państwa notowania
 • Kiedy państwo chce pożyczyć pieniądze od firm lub swoich obywateli, sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Tak samo działają przedsiębiorstwa. One emitują obligacje korporacyjne. Każdy może lokować w nie oszczędności. Podpowiadamy jak to zrobić, by zyskać najwięcej przy najmniejszym ryzyku.

 • Zadłużenie Skarbu Państwa drastycznie wzrosło

  Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2016 r. wzrosło o 1 proc m/m i wyniosło 890 714,6 mln zł, podało Ministerstwo Finansów. Od końca ub. roku zwiększyło się o 6,7 proc.

 • ...przed inflacją. Bez ryzyka utraty pieniędzy możemy też zdecydować się na obligacje emitowane przez Skarb Państwa. Inwestycja w fundusze to propozycja dla osób, które interesują się rynkiem finansowym...

 • Rentowności 10-letnich obligacji SP spadają, a na giełdzie dynamiczny wzrost. Czy to początek hossy w Polsce?

  "Amerykański bank Morgan Stanley powiedział we wtorek, że to odpowiedni czas na kupno polskiego długu, czyli obligacji emitowanych przez Skarb Państwa" - podał Bloomberg. Co się dzieje na krajowych 10-latkach? Interia zapytała analityków.

 • ...51,5% (głównie ulokowana w obligacjach Skarbu Państwa) zostanie przeniesiona do ZUS-u (nie mamy na to wpływu). Natomiast pozostała część pozostanie w OFE. Kto będzie nam płacił emeryturę Bez(...), pozostałe środki w inne instrumenty finansowe, np. obligacje korporacyjne. Każdy fundusz przynajmniej raz do roku informuje swoich klientów o osiągniętych wynikach, przekazuje także informacje...

 • FRD zainteresowany inwestycjami w papiery Skarbu Państwa

  Fundusz Rezerwy Demograficznej zainteresowany jest inwestycjami w długoterminowe papiery Skarbu Państwa - podało Ministerstwo Rozwoju Pracy i Polityki Społecznej.

 • Krajowy rynek kapitałowy przestaje być barometrem gospodarki. Na giełdzie zbyt duży udział mają spółki Skarbu Państwa

  W ciągu ostatnich pięciu lat główny indeks giełdowy WIG20 spadł o prawie 40 proc. W tym samym czasie krajowa gospodarka znacznie się rozwinęła. Zdaniem Adama Rucińskiego z BTFG Audit, rynek kapitałowy w Polsce przestaje być barometrem stanu gospodarki. Zbyt poważny udział na giełdzie mają spółki Skarbu Państwa, w których kluczowe decyzje podejmowane są przez rządzących polityków.

 • Solidne polskie obligacje dadzą zarobić?

  Wyceny polskich obligacji bronią się w obliczu ostatnich rynkowych zawirowań. Rentowności polskich dziesięciolatek utrzymują się w przedziale 3,10%-3,30% .

 • Obowiązuje od 1 lipca i zastępuje wysłużone regulacje z 1995 r. O jej przydatności w praktyce dopiero się przekonamy. Na razie można powiedzieć, że prawo podąża za rynkową praktyką nie tworząc nowatorskich rozwiązań.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.