• Informacje na temat:

  obligo

Artykuły na temat: obligo
 • Tauron chce wyższego obliga giełdowego i niższych kosztów na TGE

  Grupa Tauron postuluje wprowadzenie wyższego obliga giełdowego, na poziomie minimum 35 proc., i niższych stawek na TGE, by poprawić płynność rynku giełdowego - poinformował PAP Biznes Tomasz Lender, wiceprezes Tauron Sprzedaż. Zwiększenie tzw. obliga giełdowego, czyli obowiązkowej sprzedaży energii elektrycznej przez wytwórców poprzez giełdę miało być krokiem do urynkowienia cen energii.

 • Resort chce wprowadzić cały obrót energią elektryczną na giełdę

  Ministerstwo Energii zaproponuje projekt zmian legislacyjnych wprowadzających 100 proc. obliga giełdowego dla energii elektrycznej z wyłączeniem kogeneracji i energii ze źródeł odnawialnych - poinformował resort energii w komunikacie prasowym.

 • Tauron Polska Energia (TPE) z zadowoleniem przyjmuje inicjatywę Ministra Energii, który zamierza zaproponować projekt zmian legislacyjnych wprowadzających 100-procentowe obligo giełdowe dla energii elektrycznej (z wyłączeniem kogeneracji i energii ze źródeł odnawialnych).

 • Spółki energetyczne w całości skierują energię na giełdę

  Cztery największe spółki energetyczne z udziałem Skarbu Państwa zapowiadają, że zgodnie z apelem ministra energii będą całość energii kierować do obrotu na giełdzie.

 • W tym roku może potanieć gaz!

  Gaz na polskim rynku będzie w tym roku taniał. Analitycy oczekują spadków m.in. ze względu na łagodną zimę oraz rosnące możliwości importu gazu z Niemiec, gdzie do tej pory ceny były niższe niż w Polsce. Rynek zmienia się również pod wpływem postępującej liberalizacji i rosnącej płynności na Towarowej Giełdzie Energii.

 • Trigon DM zainicjował wydawanie rekomendacji dla GPW od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 54,8 zł.

 • Analitycy DM PKO BP w raporcie z 25 września podtrzymali rekomendację "kupuj" GPW, ustalając cenę docelową akcji tej spółki na 46 zł. Pozytywnie oceniają decyzję zarządu GPW o odstąpieniu od pomysłu połączenia z giełdą wiedeńską.

 • Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odwołała w poniedziałek wiceprezesa Jerzego Kurellę ze składu zarządu - podała spółka w komunikacie. Kurella odpowiadał w zarządzie spółki za sprawy handlowe.

 • PGNiG odwołała wiceprezesa spółki

  Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odwołała wiceprezesa Jerzego Kurellę ze składu zarządu. Spółka szykuje się do twardych rozmów z Gazpromem. Zdaniem analityków, za rosyjski gaz płacimy obecnie znacząco wyższą cenę od cen rynkowych.