• Informacje na temat:

  obligo

Artykuły na temat: obligo
 • Tauron chce wyższego obliga giełdowego i niższych kosztów na TGE

  Grupa Tauron postuluje wprowadzenie wyższego obliga giełdowego, na poziomie minimum 35 proc., i niższych stawek na TGE, by poprawić płynność rynku giełdowego - poinformował PAP Biznes Tomasz Lender, wiceprezes Tauron Sprzedaż. Zwiększenie tzw. obliga giełdowego, czyli obowiązkowej sprzedaży energii elektrycznej przez wytwórców poprzez giełdę miało być krokiem do urynkowienia cen energii.

 • ME skierowało do uzgodnień projekt noweli Prawa energetycznego m.in. ws. zwiększenia obliga

  Ministerstwo Energii skierowało do uzgodnień międzyresortowych projekt nowelizacji Prawa energetycznego oraz niektórych innych ustaw. Zmiany dotyczą m.in. zwiększenia obliga giełdowego dla energii elektrycznej do 100 proc.

 • Resort chce wprowadzić cały obrót energią elektryczną na giełdę

  Ministerstwo Energii zaproponuje projekt zmian legislacyjnych wprowadzających 100 proc. obliga giełdowego dla energii elektrycznej z wyłączeniem kogeneracji i energii ze źródeł odnawialnych - poinformował resort energii w komunikacie prasowym.

 • Tauron Polska Energia (TPE) z zadowoleniem przyjmuje inicjatywę Ministra Energii, który zamierza zaproponować projekt zmian legislacyjnych wprowadzających 100-procentowe obligo giełdowe dla energii elektrycznej (z wyłączeniem kogeneracji i energii ze źródeł odnawialnych).

 • Spółki energetyczne w całości skierują energię na giełdę

  Cztery największe spółki energetyczne z udziałem Skarbu Państwa zapowiadają, że zgodnie z apelem ministra energii będą całość energii kierować do obrotu na giełdzie.

 • Ceny energii elektrycznej drastycznie wzrosną?

  Jak zwraca uwagę wczorajsza Rzeczpospolita", ceny hurtowe energii na polskiej giełdzie są już o około 70 proc. wyższe niż przed rokiem. Jest to spowodowane podwyżkami cen węgla, jak również rosnącymi notowaniami uprawnień do emisji CO2.

 • W tym roku może potanieć gaz!

  Gaz na polskim rynku będzie w tym roku taniał. Analitycy oczekują spadków m.in. ze względu na łagodną zimę oraz rosnące możliwości importu gazu z Niemiec, gdzie do tej pory ceny były niższe niż w Polsce. Rynek zmienia się również pod wpływem postępującej liberalizacji i rosnącej płynności na Towarowej Giełdzie Energii.

 • Trigon DM zainicjował wydawanie rekomendacji dla GPW od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 54,8 zł.

 • Analitycy DM PKO BP w raporcie z 25 września podtrzymali rekomendację "kupuj" GPW, ustalając cenę docelową akcji tej spółki na 46 zł. Pozytywnie oceniają decyzję zarządu GPW o odstąpieniu od pomysłu połączenia z giełdą wiedeńską.