• Informacje na temat:

  obligo

Artykuły na temat: obligo
 • Tauron chce wyższego obliga giełdowego i niższych kosztów na TGE

  Grupa Tauron postuluje wprowadzenie wyższego obliga giełdowego, na poziomie minimum 35 proc., i niższych stawek na TGE, by poprawić płynność rynku giełdowego - poinformował PAP Biznes Tomasz Lender, wiceprezes Tauron Sprzedaż. Zwiększenie tzw. obliga giełdowego, czyli obowiązkowej sprzedaży energii elektrycznej przez wytwórców poprzez giełdę miało być krokiem do urynkowienia cen energii.

 • W tym roku może potanieć gaz!

  Gaz na polskim rynku będzie w tym roku taniał. Analitycy oczekują spadków m.in. ze względu na łagodną zimę oraz rosnące możliwości importu gazu z Niemiec, gdzie do tej pory ceny były niższe niż w Polsce. Rynek zmienia się również pod wpływem postępującej liberalizacji i rosnącej płynności na Towarowej Giełdzie Energii.

 • Analitycy DM PKO BP w raporcie z 25 września podtrzymali rekomendację "kupuj" GPW, ustalając cenę docelową akcji tej spółki na 46 zł. Pozytywnie oceniają decyzję zarządu GPW o odstąpieniu od pomysłu połączenia z giełdą wiedeńską.

 • Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odwołała w poniedziałek wiceprezesa Jerzego Kurellę ze składu zarządu - podała spółka w komunikacie. Kurella odpowiadał w zarządzie spółki za sprawy handlowe.

 • PGNiG odwołała wiceprezesa spółki

  Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odwołała wiceprezesa Jerzego Kurellę ze składu zarządu. Spółka szykuje się do twardych rozmów z Gazpromem. Zdaniem analityków, za rosyjski gaz płacimy obecnie znacząco wyższą cenę od cen rynkowych.

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wypracowało zysk netto na poziomie 2,1 mld zł, przy EBITDA 6,1 mld zł. Dobre wyniki udało się osiągnąć mimo rekordowo niskich cen ropy naftowej i gazu ziemnego, a także - jak podkreślił prezes PGNiG Piotr Woźniak podczas konferencji wynikowej - pomimo silnej presji ze strony regulatora.

 • Mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych PGNiG zachowało w 2015 r. stabilną pozycję na rynku i poprawiło wyniki w segmentach dystrybucji i wytwarzania. Grupa osiągnęła ponad 2,1 mld zł zysku netto.

 • Nadchodzi nowy rozdział w handlu energią w Polsce

  Po wakacjach ma ruszyć rynek finansowy energii elektrycznej. To jeden ze strategicznych kierunków rozwoju grupy GPW i nowy rozdział w handlu energią w Polsce.

 • - We wrześniu UOKiK planuje wydać istotne zastrzeżenia do transakcji przejęcia aktywów EDF przez PGE - poinformował dziennikarzy w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy Marek Niechciał, prezes UOKiK.