• Informacje na temat:

  obniżenie rachunków za prąd

Artykuły na temat: obniżenie rachunków za prąd
 • Gdy ktoś do ciebie zadzwoni lub zapuka z „atrakcyjną ofertą obniżenia rachunków za prąd”, dwa razy się zastanów, nim z niej skorzystasz. – Przekonałam się, jak bardzo może być nieuczciwa – mówi z żalem pani Stanisława z Sosnowca.

 • Sześć sposobów na niższe rachunki za prąd

  Polskie gospodarstwo domowe płaci za energię elektryczną średnio 1200 zł rocznie, największym prądożercą jest w większości domów lodówka. Home Broker podpowiada, jak za pomocą kilku prostych kroków obniżyć rachunki i oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

 • Obiecują niższe rachunki za prąd, a wraz z umową sprzedają emerytom ubezpieczenie od… utraty pracy. Mówią, że konieczna jest wymiana piecyka gazowego i sprzedają nowy za 1400 zł. Tyle że identyczny w sklepie jest trzy razy tańszy. Radzimy jak się bronić przed nieuczciwymi akwizytorami.

 • Polacy płacą jedne z najwyższych rachunków za prąd w Europie

  Wyższe rachunki za energię elektryczną dostają tylko mieszkańcy Cypru, Niemiec, Słowacji i Węgier. Tymczasem prosta zmiana sprzedawcy może przynieść spore oszczędności. W Norwegii co roku decyduje się na nią prawie 2/3 właścicieli mieszkań i domów.

 • ...celu zrekompensowanie wydatków, związanych m.in. z zakupem łóżek dla opiekunów, z opłatami za prąd i wodę, z których korzystają, oraz z zaopatrzeniem oddziału w dodatkowe środki sanitarne i czyszczące(...)) powinien zwrócić się do dyrekcji szpitala z wnioskiem o zwolnienie z opłaty lub o jej obniżenie. Pacjenci nie powinni być zaskoczeni wysokością rachunku, bowiem wszelkie informacje...

 • Ciepła zima łagodna dla portfela

  Niewielka liczba mroźnych dni tej zimy i relatywnie wysokie temperatury wpłyną na obniżenie naszych rachunków za prąd i ogrzewanie. Ile dokładnie możemy zaoszczędzić w porównaniu do ubiegłorocznych opłat?

 • ...te dokumenty zostaną ci dostarczone później. Akwizytor z... elektrowni 4 Co oferuje? Zmianę sprzedawcy energii i obniżenie rachunków za prąd! Jest to kusząca propozycja, ale jeśli akwizytor(...)? Sprawdź to w umowie. Często bowiem rozliczanie zużycia prądu polega na tzw. prognozie: sprzedawca energii sam ustala, na podstawie naszych wcześ niejszych rachunków, ile prądu zużyjemy w danym okresie...

 • Co można wyczytać z rachunku za gaz czy prąd?

  Większość dorosłych Polaków co 2 miesiące otrzymuje rachunki za prąd czy gaz, jednak dla niemal 40 proc. z nas są one napisane niezrozumiałym szyfrem . Czego możemy się dowiedzieć z rachunków? Dlaczego płacimy rachunki nawet, jeśli nie zużywamy gazu? To pytania, na które eksperci bm.pl znaleźli odpowiedzi.

 • ...kwestiach możemy wynegocjować atrakcyjniejsze warunki, chociażby poprzez obniżenie oprocentowania lub marży kredytowej. WAŻNE! Unikaj składania wniosków do wielu banków. To daje korzyści tylko(...). Nie zapomnij o udzieleniu zgody na przetwarzanie twoich danych po spłacie zobowiązania, aby banki miały dostęp do twojej historii kredytowej w BIK. Terminowo płać rachunki (za prąd, gaz, telefon...

 • Domowy budżet się nie spina? Cztery sposoby na zaoszczędzenie na rachunkach

  Znów sąsiad chwali się darmowym internetem, a szwagier obniżył swoje rachunki za telefon, pomimo że i tak już korzysta z najnowszego modelu smartfonu. W takich sytuacjach zachodzimy w głowę: jak oni to robią?