• Informacje na temat:

  obniżka cen gazu 2013

Artykuły na temat: obniżka cen gazu 2013
 • Spadają ceny gazu. Zwykły konsument nic z tego nie ma

  Mimo że w minionym roku gaz ziemny znacznie potaniał, klienci w Niemczech płacą za ten surowiec energetyczny wciąż wysokie ceny. W dodatku, jak wynika z nowej pracy badawczej, wzrosły marże dostawców.

 • Karpiński: są przesłanki do obniżki cen gazu w najbliższym półroczu

  Są przesłanki na rynku do tego, by spodziewać się obniżenia cen gazu w najbliższym półroczu - zapowiedział dziennikarzom szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński. PGNiG poinformowało kilka dni temu, że skierowało do Gazpromu wezwanie na arbitraż przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie

 • PGNiG odwołała wiceprezesa spółki

  Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odwołała wiceprezesa Jerzego Kurellę ze składu zarządu. Spółka szykuje się do twardych rozmów z Gazpromem. Zdaniem analityków, za rosyjski gaz płacimy obecnie znacząco wyższą cenę od cen rynkowych.

 • Gazprom zakłada większy eksport gazu do Europy

  Gazprom spodziewa się, że wyeksportuje w tym roku do Europy 153-155 mld m sześc. gazu. Średnia cena gazu może wynieść 240-245 USD za tys. m sześc. - poinformował podczas na konferencji Aleksander Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

 • Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w czwartek wieczorem w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę przez okres zimowy do końca marca 2015 r. Ukraina ma zapłacić do końca roku 3,1 mld dol. za wcześniejsze dostawy.

 • PGNiG może walczyć o tani gaz. Czy cena spadnie poniżej 300 dolarów?

  Rosja przyznała Ukrainie rabat na zakupy gazu. To potwierdzenie trudnej sytuacji finansowej Gazpromu i Rosji. Negocjacje gazowe prowadzi także nasz kraj. Po raz pierwszy chyba w historii to więcej atutów mają polscy negocjatorzy.

 • Gazprom wykorzystuje formułę

  Ceny gazu są powiązane z cenami ropy - mówi unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager wyjaśniając, że problematyczna nie jest sama indeksacja cen gazu do ropy, ale sposób, w jaki Gazprom wykorzystywał tę formułę, by narzucać swoim klientom niekorzystne ceny.

 • PGNiG rozpoczął postępowanie arbitrażowe z Gazpromem

  PGNiG skierował do OAO Gazprom i OOO Gazprom Export wezwanie na arbitraż przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie. Polska płaci za rosyjski gaz więcej niż inni europejscy odbiorcy, którym za 1 tys. m sześc Gazprom liczył średnio 341 dol. Tymczasem Polska - jak podał Interfax za 1 tys. m sześc. płaciła 379 dol. (to i tak mniej niż w 2013 kiedy było to - 429 dol.). Dla Niemców cena była niższa

 • Średnie ceny LPG szybko pną się do góry, zmierzając do granicy 2 zł za litr. Na wielu stacjach trzeba już zapłacić znacznie drożej. Na obniżki w najbliższych miesiącach nie ma raczej co liczyć.