• Informacje na temat:

  obnizka stóp procentowych

Artykuły na temat: obnizka stóp procentowych
 • Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 12,9 proc.

  ...zmiany. Po dzisiejszych danych podtrzymujemy naszą prognozę, że Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe o 25 pb w styczniu. Spodziewamy się, że do kolejnej obniżki stóp o 25 pb dojdzie w marcu...

 • Obniżka stóp procentowych najbardziej zaszkodzi konsumentom

  Podjęta ostatnio przez Radę Polityki Pieniężnej decyzja o obniżeniu stóp procentowych będzie dotkliwa w skutkach przede wszystkim dla instytucji chcących udzielać pożyczek w sposób transparentny, bez ukrytych opłat, oraz dla konsumentów - bo to oni ponoszą koszty wszelkich istotnych zmian na rynku.

 • Dzięki kolejnej obniżce stóp procentowych raty kredytów mieszkaniowych są rekordowo niskie. Przy kredycie 200 tys. zł, na 30 lat od września 2012 r. miesięczna rata zmniejszyła się o ponad 20 proc – z 1220 zł do 965 zł.

 • Osiatyński: Niskie podatki lepiej pobudzą gospodarkę niż obniżki stóp procentowych

  - Obniżka stóp procentowych nie wystarczy, by skutecznie pobudzić koniunkturę gospodarczą - ocenia członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Jerzy Osiatyński. Lepszym instrumentem jest łagodna polityka fiskalna. Wzrost gospodarczy będzie stopniowo przyspieszać dzięki rosnącemu popytowi wewnętrznemu oraz napływowi pienięzy z UE, choć zmiany będą powolne, a tegoroczny wzrost PKB będzie oscylować

 • Niedawna obniżka stóp procentowych sprawiła, że raty kredytów są najniższe w historii. Teraz jest więc idealny moment, by pomyśleć o kupnie mieszkania na kredyt. Warto jednak dokładnie przyjrzeć cię ofertom banków, bo możemy zyskać lub stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 • Niewykluczona obniżka stóp procentowych w Polsce

  W najbliższych miesiącach nie będzie potrzeby zmiany poziomu stóp procentowych, ale przy pogorszeniu nastrojów gospodarczych może być potrzebna ich obniżka - uważa Eryk Łon, członek RPP. Jego zdaniem, polityka pieniężna nie powinna szkodzić ożywieniu inwestycji.

 • MPiPS: 500 mln zł na walkę z bezrobociem

  ...kontynuowaniem obniżek stóp procentowych mogą być, oprócz danych o bezrobociu, także słabe ostatnio dane o zatrudnieniu oraz spodziewane nasilenie się zwolnień pracowników. Cały ten rok upłynie raczej pod...

 • BNP Paribas oczekuje obniżki stóp procentowych w Polsce

  Obniżka stóp procentowych w październiku jest przesądzona - twierdzi BNP Paribas. Bank oczekuje obniżki o 1 punkt bazowy przed końcem I kwartału 2015 roku.

 • 534 zakłady chcą zwolnić 36,5 tys. pracowników!

  ...oczekiwania na obniżkę stóp procentowych przez RPP w listopadzie. W tym cyklu poluzowania polityki pieniężnej spodziewam się cięć stóp w sumie o 100 bp: dwóch obniżek po 25pb w tym roku (listopad(...) proc. do końca bieżącego roku. Zestawienie dzisiejszych danych powinno przypieczętować rozpoczęcie cyklu obniżek stóp procentowych już na najbliższym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (...)".

 • Rada wznowiła cykl obniżek stóp procentowych

  Rada Polityki Pieniężnej obniżyła dziś stopy procentowe o 50 pb. (stopa referencyjna wynosi 2,00 proc.). Tym samym zrealizował się rozważany przez nas scenariusz alternatywny przewidujący głębszą niż o 25 pb. obniżkę stóp. Wsparciem dla naszej prognozy jest silne spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce w III kw. oraz odnotowana w tym okresie deflacja, która najprawdopodobniej utrzyma się w IV