• Informacje na temat:

  obniżka stóp procentowych kredytów frankowych

Artykuły na temat: obniżka stóp procentowych kredytów frankowych
 • Home Broker rozebrał na czynniki pierwsze pomysł przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego o przewalutowaniu kredytów frankowych po średnim kursie NBP. Wychodzi na to, w wielu przypadkach taka operacja będzie wiązać się ze wzrostem raty.

 • Pat frankowy

  Kredytobiorcy frankowi są grupą niejednorodną, a ich sytuacja jest zależna od wielu czynników i waha się od pełnego komfortu do spirali zadłużenia. Dlatego sprowadzenie do wspólnego mianownika formuły pomocy finansowej wciąż sprawia nie lada problem.

 • Frankowicze mogą liczyć na obniżkę szwajcarskich stóp procentowych

  Bank centralny Szwajcarii może nie zdecydować się już na osłabiający franka skup walut. Natomiast zadłużeni w tej walucie Polacy mogą liczyć na kolejną obniżkę stóp.

 • Stopy procentowe w USA: Do końca roku możliwe najwyżej dwie podwyżki

  Do końca 2016 roku zobaczymy najwyżej dwie podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych - uważa Ignacy Morawski. Zdaniem ekonomisty, czynnikiem hamującym szybsze podnoszenie stóp jest niska dynamika amerykańskiego PKB oraz ryzyko ze strony rynków wschodzących. W przypadku polskiego rynku przyszły poziom stóp stanowi dużą niewiadomą. Z jednej strony dobry wzrost gospodarczy zachęca do ich

 • Fed podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

  Zgodnie z oczekiwaniami analityków, amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi 0,25-0,50 procent.

 • RPP czeka ze stopami. Przewalutowanie groźne dla złotego

  Masowe przewalutowanie kredytów w CHF zmusi banki do zakupu za środki złotowe "gigantycznej" ilości franków szwajcarskich, co w efekcie mocno osłabi złotego wobec walut wymienialnych - ocenił członek zarządu NBP Andrzej Raczko.

 • Raty kredytów frankowych wzrosną do rekordowego poziomu

  Ekonomiści mBanku prognozują, że w najbliższych latach kurs franka spadnie do 3,59 zł. Niestety jednocześnie zapowiadają wzrost stóp procentowych w Szwajcarii. Z wyliczeń Expandera wynika, że gdyby prognoza się sprawdziła, to raty kredytów we frankach wzrosną do najwyższego poziomu w historii.

 • Glapiński: Repolonizacja banków i uporządkowanie kredytów frankowych to najważniejsze zadania NBP

  Nie jestem pistoletem, jeśli coś działa dobrze, nie jestem skłonny, by to jeszcze poprawiać - mówi DGP Adam Glapiński, kandydat na prezesa NBP. To będzie modelowe przejęcie władzy. Kandydat na nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego nie tylko dał się dobrze poznać analitykom w czasie swojej sześcioletniej kadencji w Radzie Polityki Pieniężnej.

 • Raport Interii: Cięcie stóp nie pomoże gospodarce

  Analitycy szacują, że inflacja w 2016 roku ciągle jeszcze będzie poniżej celu inflacyjnego NBP. Daje to podstawy, by dodatkowo obniżyć stopy procentowe. Jakie to może mieć konsekwencje i czy rzeczywiście cięcie jest w obecnych realiach rynkowych uzasadnione?

 • Przewalutowanie kredytów i obniżenie wieku emerytalnego mogą uderzyć w gospodarkę - MFW

  Projekt przewalutowania kredytów frankowych oraz obniżenia wieku emerytalnego mogą zaszkodzić finansom publicznym i wpłynąć na obniżenie wzrostu gospodarczego - wynika z corocznego raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego oceniającego Polskę.