• Informacje na temat:

  obnizka stop procentowych w lipcu 2014

Artykuły na temat: obnizka stop procentowych w lipcu 2014
 • Rada będzie dyskutować o skali obniżki stóp procentowych

  Rada Polityki Pieniężnej będzie dyskutować w październiku o tym, czy obniżyć stopy procentowe o 25 punktów bazowych, czy może o 50 - zapowiada Elżbieta Chojna-Duch, członek RPP. Zastrzega jednocześnie, że decyzja o obniżce nie jest przesądzona, jednak zdecydowana większość ekonomistów spodziewa się poluzowania polityki pieniężnej.

 • Ceny spadają, na horyzoncie obniżka stóp procentowych

  To już drugi miesiąc z rzędu, kiedy wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych spadł poniżej zera. Największy wpływ na spadek cen w ujęciu rocznym miały wydatki związane z edukacją, odzieżą i obuwiem. Niestety nadal rosną koszty użytkowania nieruchomości.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w piątek dwudniowym posiedzeniu. Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza obniżki stóp procentowych w tym roku - zapowiedział prezes NBP Marek Belka na konferencji prasowe.

 • Zmiany stóp procentowych pod znakiem zapytania

  O polityce pieniężnej mówi się, że najlepiej, gdy jest nudna, co oznacza jej względną niezmienność i przewidywalność. Od pewnego czasu trudno się tych cech dopatrzeć zarówno w działaniach banków centralnych na świcie, jak i w przypadku naszej Rady Polityki Pieniężnej. Powoduje to zwiększoną nerwowość na rynkach finansowych i utrudnia podejmowanie decyzji inwestorom i posiadaczom oszczędności.

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.

 • Z. Jakubas: RPP mogłaby obniżyć stopy procentowe

  Mimo że stopy procentowe, a wraz z nimi oprocentowanie kredytów, są najniższe w historii, przedsiębiorcy w Polsce wciąż ponoszą wyższe koszty finansowania niż ich koledzy zaciągający pożyczki w euro, dolarach czy frankach.

 • Nie ma wątpliwości, że RPP obniży stopy procentowe

  Nie ma już wątpliwości, że w październiku Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe. Zagadką pozostaje jedynie skala cięcia. Zdaniem analityków to ostatni moment na korzystną lokatę terminową. Obecnie oprocentowanie najlepszych lokat wynosi ok 4 proc. w skali roku.

 • Dzisiejsze odczyty z godz. 16:30 okazały się być zgodne z oczekiwaniami - dochody Amerykanów wzrosły w lipcu o 0,4 proc. m/m, a wydatki o 0,3 proc. m/m. Bazowy wskaźnik PCE bazujący na wydatkach(...) procentowych, więc nie mogły zaszkodzić dolarowi.

 • Podczas wczorajszego spotkania FOMC członkowie komitetu nie zdecydowali o podniesieniu stóp procentowych i pozostali przy utrzymaniu ich na obecnym poziomie przez "znaczny okres czas" po zakończeniu programu skupu aktywów.

 • Minister finansów ma się czym martwić

  Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obniżył się w lutym 2016 r. o 0,8 proc. r/r. Był także niższy o 0,1 proc. w stosunku do stycznia br. - podał wczoraj GUS. Oznacza, to że inflacja bazowa w styczniu osiągnęła najprawdopodobniej najniższy poziom od czerwca 2006. Ceny, które dla przeciętnego Kowalskiego są najważniejsze, to ceny żywności, od września 2015 r. już nie maleją.