• Informacje na temat:

  obop

Artykuły na temat: obop
 • Jedna piąta Polaków (20 proc.) przyznaje, że zdarzyło im się pracować za granicą; 12 proc., choć za granicą nie pracowało, rozważa taką możliwość; jednak 22 proc. badanych nie wie, co zrobić, żeby wyjazd do pracy za granicą był bezpieczny - wynika z sondażu TNS OBOP.

 • Przemoc ekonomiczna

  Nie chodzą do lekarza, nie pracują, nie mają pieniędzy na nowe ubrania, kosmetyki, buty. Kobiety coraz częściej padają ofiarą przemocy ekonomicznej. Uzależnione finansowo od swoich partnerów są pozbawiane nawet najbardziej podstawowych potrzeb.

 • W Polsce pracuje połowa dorosłych

  ...55 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem niskiego zatrudnienia, w którym pracuje tylko połowa dorosłych - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP przesłanego we wtorek.

 • Święta oczami fiskusa: Ile pracownik dopłaci do świątecznego prezentu?

  Aż trzy czwarte firm przygotowuje dla swoich pracowników świąteczne atrakcje 1 . Nic w tym dziwnego. Wręczanie firmowych upominków to już niemal tradycja. Wielu pracodawców decyduje się również na zorganizowanie wigilii. Z jakimi obciążeniami podatkowymi się to wiąże? I czy zawsze od prezentów firmowych pracownik płaci podatek?

 • Większość przedsiębiorstw nie planuje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zmian w poziomie zatrudnienia i wysokości płac - wynika z sierpniowego badania Randstad i OBOP, którego wyniki opublikowanego.

 • Milionowe rekordy TVP ma za sobą. Telewizja misyjna zawsze oznacza spadek widzów

  - W każdym kraju w momencie, gdy telewizja publiczna staje się misyjna, obserwowany jest spadek widzów - zauważa Elżbieta Gorajewska, prezes Nielsen Polska.

 • Randstad: W najbliższym półroczu bez istotnych zmian na rynku pracy

  Większość polskich przedsiębiorstw nie planuje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zmian w poziomie zatrudnienia i wysokości płac - wynika z sierpniowego badania Randstad i TNS OBOP, którego wyniki opublikowano w poniedziałek.

 • Jak poinformowało portalspozywczy.pl Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prace nad projektem wprowadzenia tzw. polskich półek w sieciach handlowych nie są obecnie prowadzone, choć "nie wyklucza się powrócenia do tego zagadnienia w przyszłości". Ujawniony na początku 2017 roku pomysł wywołał skrajne reakcje w branży.

 • ...55 proc. pracodawców nie planuje zmian zatrudnienia, zaś zwiększenie zatrudnienia przewiduje 24 proc. badanych, a redukcje 14 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla agencji Randstad. 63 proc. pracodawców nie planuje zmian poziomu wynagrodzeń, 29 proc. planuje podwyżki.

 • Polacy nie chcą płacić więcej za prąd

  Najpóźniej w 2020 roku zamiast z mierników energii elektrycznej będziemy korzystać z tak zwanych inteligentnych liczników. Zmiany przewiduje projekt nowego prawa energetycznego.