• Informacje na temat:

  obowiązek szkolny

Artykuły na temat: obowiązek szkolny
 • ...realizowany obowiązek szkolny. Uczyć się można w szkole lub w domu I tak Emilia dowiedziała się, że obowiązek ten można spełniać na różnorakie sposoby. Możliwe było posłanie dzieci do tamtejszej...

 • Czy pracodawca może dopłacić do wyprawki szkolnej?

  Wyprawka szkolna to spory wydatek. Jak wyliczył CBOS rodzice wydają na nią ponad 1,2 tys. zł. Podręczniki dla najmłodszych zapewni szkoła, jednak co z pozostałymi wydatkami?

 • Odpowiada nasz ekspert: Dzieci urodzone w 2010 r. mają obowiązek odbywania rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej. Po jego odbyciu(...) go w przedszkolu, gdzie będzie realizował program przygotowania szkolnego. Istnieje też możliwość przeniesienia go do zerówki przy szkole (oddział przedszkolny), gdzie będzie realizował ten sam...

 • Apel do wicepremiera Piechocińskiego w sprawie sklepików szkolnych

  Od 1 września br. sklepiki szkolne mogą zniknąć ponieważ zgodnie z propozycjami zawartymi w rozporządzeniu ministra zdrowia będzie można w nich kupić wyłącznie kanapki, sałatki, mleko czy warzywa i owoce. Konfederacja Lewiatan w liście do wicepremiera Janusza Piechocińskiego apeluje w imieniu mikro i małych przedsiębiorców o zmianę listy produktów, które będą mogły być sprzedawane w sklepikach.

 • Rząd zapowiadał, że obowiązek meldunkowy zniknie. Tymczasem ostatnio w hotelu, w którym się zatrzymałam, musiałam wypełnić kartę meldunkową. Jakie w tej kwestii obowiązują przepisy? Anna z Kołobrzegu.

 • Komunikat UKNF w sprawie ubezpieczeń NNW dzieci i młodzieży szkolnej

  Komisja Nadzoru Finansowego otrzymuje sygnały, które wymagają zainteresowania organu z praktyki zakładów ubezpieczeń związanych z oferowaniem grupowych ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej (dalej jako: NNW).

 • Anna Zalewska: W nowym roku szkolnym m.in. zmniejszenie pensum i podwyżki dla nauczycieli

  W nowym roku szkolnym wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące nauczycieli, m.in. zmniejszenie pensum, podwyżki dla nauczycieli i dodatek 500 zł miesięcznie "dla wyróżniających się" - powiedziała na środowej konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska.

 • Obowiązek meldunkowy jednak pozostaje?

  Międzyresortowy Zespół do spraw Przygotowania Administracji Rządowej do Zniesienia Obowiązku Meldunkowego zarekomendował pozostawienie obowiązku rejestracji miejsca zamieszkania w obecnie obowiązującej formie.

 • ..., która: kontynuuje naukę w tej samej szkole; skończyła szkołę i rozpoczyna naukę w szkole, w której rok szkolny rozpoczyna się 1 września; ukończyła szkołę i nie kontynuuje nauki. Osobę, która przedstawi...

 • "Rodzina 500 plus" przed pierwszym dzwonkiem

  Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" kompletowanie szkolnej wyprawki dla dzieci będzie w tym roku łatwiejsze. Wsparciem objętych jest już ponad 3,6 mln dzieci. Do rodzin trafiło już ponad 7,1 mld zł.