• Informacje na temat:

  obrazów

Artykuły na temat: obrazów
 • Czarny obraz naszych bezdomnych Polaków

  ​Oficjalne dane na temat liczby bezdomnych Polaków w Londynie są zaniżone co najmniej 10 razy, a liczba ta ciągle rośnie; w Paryżu i okolicach bezdomnych Polaków jest ok. 10 tys. Wciąż brakuje środków finansowych na pomoc dla nich - alarmuje Misja Kamiliańska.

 • Obraz Jacka Malczewskiego "Geniusz w pracowni malarskiej" został kupiony na jesiennej aukcji Sztuki Dawnej DESA Unicum za 840 tys. zł. Obraz uzyskał cenę 720 tys. zł. Razem z opłatą aukcyjną kolekcjoner zapłacił za dzieło Malczewskiego ok. 840 tys. zł.

 • Bogaty jak Polak?

  Coface przeanalizował sytuację ekonomiczną polskich gospodarstw domowych. Z opublikowanych w maju badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny ukazuje się obraz coraz bogatszego Polaka.

 • Obraz Rembrandta wrócił do Krakowa

  Jedno z najcenniejszych dzieł w polskich zbiorach wraca do Krakowa. Od dziś zwiedzający Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich mogą ponownie podziwiać "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta.

 • Aktywność zawodowa Polaków niższa niż Greków

  - Nowe dane o rekordowo niskim bezrobociu i silnym popycie na pracowników zaburzają obraz poważnych problemów strukturalnych dotyczących zatrudnienia i aktywności zawodowej Polaków - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Kraj z największymi na świecie złożami ropy naftowej spada w gospodarczą otchłań. W Wenezueli przerażać może jednak nie tylko fatalna sytuacja gospodarcza, ale przede wszystkim dramatyczny kryzys humanitarny spowodowany brakiem leków czy powszechnym niedożywieniem dzieci.

 • Pozytywne tendencje w zatrudnieniu i spadek ubóstwa w Europie - Komisja Europejska

  Z jednej strony wzrost zatrudnienia i spadek ubóstwa, z drugiej utrzymujące się wysokie bezrobocie wśród młodych ludzi - taki obraz UE wyłania się z zaprezentowanego we wtorek raportu KE na temat najnowszych trendów na rynku pracy i tendencji społecznych.

 • Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Dom aukcyjny Artcurial wystawi 4 czerwca br. na sprzedaż obraz Vincenta van Gogha pt. "Kobiety naprawiające sieci na wydmach". Szacuje się, że obraz namalowany w 1882 r. zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu za ok. 6 mln dolarów.

 • ​Uważasz, że zarabiasz zbyt mało? To może być wina GUS

  Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 2017 r. wynosiło w Polsce 4220,69 zł. Jak się to ma do rzeczywistości? Nijak, a to dlatego, że dane GUS mocno zamazują obraz faktycznej sytuacji zarobkowej Polaków.

 • Ku górze, na północ - te hasła zazwyczaj bywają na eurodolarze sygnałem tzw. dobrych nastrojów, to znaczy niezłych danych makroekonomicznych, względnego uspokojenia w świecie polityki (czy też na jego przecięciu z gospodarką) - i tak dalej. W najgorszym razie, jeśli tych czynników brak, oznaczają krótkotrwałą, niezgodną z fundamentami spekulację. Ale tym razem jest chyba inaczej.