• Informacje na temat:

  obrona cywilna

Artykuły na temat: obrona cywilna
 • ​Trybunał Konstytucyjny: Wyłączenie służby cywilnej z układów zbiorowych zgodne z konstytucją

  ...uzasadniając wyrok, że Trybunał uznał, iż wynikająca z konstytucji układowa metoda określania warunków zatrudnienia nie pasuje do założeń, na których oparta jest służba cywilna. - Natomiast umowy...

 • Obrona przedsiębiorcy przed znieważaniem w internecie

  Powszechność internetu i ilość wyrażanych w nim opinii czy komentarzy powoduje, że część z nich jest niezgodna z prawdą, krzywdząca czy nawet obraźliwa. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przekonanie o bezkarności osób, które są autorami złośliwych i krzywdzących komentarzy. Jednak osoby dotknięte wpisami internautów, w tym także przedsiębiorcy, mogą walczyć z autorami negatywnych komentarzy, dbając o dobre imię i renomę przedsiębiorstwa.

 • ...zgodna z prawem, lub nie rozumiesz treści tego dokumentu, poproś o jego egzemplarz i udaj się z nim np. do Federacji Konsumentów lub Rzecznika Konsumentów. Obrona w sądzie, gdy firma jest nieuczciwa...

 • Kary umowne w praktyce

  Kara umowna jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zabezpieczającym terminowość i prawidłowość wykonania obowiązków umownych stron. Powoduje to, że przedsiębiorcy i inne podmioty chętnie zamieszczają je w zawieranych umowach dla zabezpieczenia swoich interesów. Należy jednak pamiętać, że konsekwencje niewykonania umów zawierających kary umowne mogą być bardzo poważne, a uwolnienie się od kary bądź zmniejszenie jej wysokości nie zawsze jest możliwe.

 • Urzędnicy też chcą iść do sądu

  Woźniak, przedstawiciel ministra finansów na czerwcowym spotkaniu z radą przekonywał, że dobro państwa wymaga zamrożenia płac na kolejny rok. W efekcie rząd zdecydował, że w 2015 r. służba cywilna też nie(...) ich bierności. Na portalu SłużbaCywilna.info.pl padają nawet oskarżenia pod adresem sekcji związkowej skupiającej urzędników rządowych i samorządowych o to, że nie idą śladami mundurówek. Jak się...

 • Internet rzeczy to pęta achillesowa Polski

  Jak wynika z analizy "Defense Policy and the Internet of Things. Disrupting Global Cyber Defenses", przeprowadzonej przez firmę doradczą Deloitte, obowiązujące rządowe cyber strategie koncentrują się na obronie systemów wojskowych oraz infrastruktury krytycznej, ignorując często ochronę systemów powiązanych z IoT.

 • Minister zdrowia apeluje o zdjęcie krawatów

  W związku z kolejną falą upałów we Włoszech minister zdrowia Livia Turco zaapelowała do szefów wszystkich prywatnych firm i urzędów państwowych w całym kraju, by w tych najbardziej gorących dniach pozwolili swym pracownikom nie nosić krawatów. Apel ten nagłośniły włoskie media.

 • W polskim prawie nie ma odpowiednich procedur, dzięki którym można usunąć błędny lub nieprawdziwy wpis do BIK-u. Naraża to ludzi na brak możliwości uzyskania kredytu oraz ewentualne straty z tym związane. Obroną może być postępowanie sądowe i ubieganie się o odszkodowanie.

 • Szczególny zawód lekarza a prawo do strajku

  ...i lekarza dentysty są sankcje karne oraz odpowiedzialność cywilna. W przypadku tej ostatniej pokrzywdzony pacjent może domagać się odszkodowania pieniężnego za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. To na...

 • Nawet 300 tysięcy osób może zmienić kredyt na tańszy

  Kredyty udzielane w latach 2009-2010 często były droższe niż dzisiejsza oferta rynkowa. Dług taki można zamienić na tańszy dzięki refinansowaniu. Rozwiązanie takie jest też sposobem na obronę przed skokowym wzrostem rat kredytowych dla około 50 tys. osób, którym kończą się dopłaty z programu "Rodzina na Swoim".